Je nám líto, video expirovalo.

Costa dostal za urážky stopku na osm zápasů, v sezoně dohrál

Trpký konec sezony. Útočník Atlética Madrid Diego Costa dostal ve španělské fotbalové lize trest na osm zápasů a v tomto ročníku dohrál. Důvod? Prozaický. V sobotním duelu s Barcelonou urazil matku rozhodčího a pak sudího chytil za ruku, aby nemohl udělit karty jeho spoluhráčům. Kvůli tomu mu Jesús Gil Manzano už v 28. minutě rovnou ukázal červenou kartu.

Diego Costa v rozmíšce s rozhodčím Jesúsem Gilem Manzanem
zdroj: ČTK/ZUMA

Costovi, který jakékoliv provinění odmítá a proti výroku disciplinární komise se hodlá odvolat, hrozilo zastavení činnosti až na 12 zápasů. Nakonec dostal čtyři zápasy za urážku a čtyři za chycení za ruku. Navíc musí zaplatit pokutu 6000 eur (153 000 korun).

Oslabený madridský celek držel s domácími dlouho krok, ale nakonec v závěru dvakrát inkasoval a Barcelona se díky vítězství výrazně přiblížila obhajobě titulu. Katalánci na prvním místě tabulky sedm kol před koncem zvýšili náskok před druhým Atléticem na 11 bodů.

Třicetiletý Costa, který před pěti lety vyměnil brazilský dres za španělský, je proslulý svými výstřelky. V minulosti byl několikrát trestán za surovou hru i plivnutí nebo šlápnutí na protihráče.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy