Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Itálie

Copu Libertadores ovládlo poprvé v historii San Lorenzo

Buenos Aires - Jihoamerickou obdobu Ligy mistrů, Copu Libertadores, poprvé v historii vyhrál argentinský klub San Lorenzo. Klub z Buenos Aires rozhodl o své výhře v jedné z nejprestižnějších fotbalových soutěží na světě výhrou 1:0 v domácím prostředí nad paraguayským Nacionalem. První utkání skončilo před týdnem 1:1.

San Lorenzo slaví vítězství v Copa Libertadores
zdroj: Xinhua autor: MARTIN ZABALA

San Lorenzo se úspěchem zbavilo nálepky jediného týmu z pětice velikánů argentinského fotbalu, který Pohár osvoboditelů nikdy nevyhrál. Zároveň se postaralo o 23. titul pro kluby z Argentiny od roku 1960, kdy se obdoba evropské Ligy mistrů hraje, a přerušilo čtyřletou nadvládu brazilských klubů.

"Odehráli jsme velmi špatný první poločas; tým byl velmi nervózní a napjatý, bylo patrné, jak na něj působí očekávání publika, ale naštěstí jsme to zvládli a vyhráli," řekl kouč Edgardo Bauza.

Před více než 40 tisíci diváky byl Nacional už v úvodní minutě blízko vedoucí trefě poté, co chyboval Juan Mercier, ale Derlis Orué trefil pouze tyč. Ruka Ramóna Coronela pak nabídla domácím penaltu a Ortigoza ji s přehledem proměnil. "Všechnu jejich víru vložili do mě a já jim za to moc děkuji," prohlásil úspěšný střelec na adresu spoluhráčů a trenéra.

Domácí měli ve druhé půli sice více prostoru, když Nacional v touze po vyrovnání začínal více otevírat obranu a o něco více riskoval směrem dopředu, ale největší šance patřily hostům. Marcos Riveros a Fredy Bareiro v nich ale neuspěli.

Tradičnímu klubu, jehož zřejmě nejslavnějším fanouškem je papež František, se tak podařilo dobře rozehrané finále dotáhnout do úspěšného konce i přesto, že mu chyběl klíčový záložník Ignacio Piatti. Argentinský tvůrce měl od svého nového zaměstnavatele, jímž je kanadský Montreal, povoleno nastoupit do úvodního zápasu, v odvetě už však nenastoupil. Díky výhře se San Lorenzo rovněž kvalifikovalo na klubové mistrovství světa, jež uspořádá v prosinci Maroko.

Jediný gól utkání:

Zdroj
ČTK, YouTube

Hlavní zprávy