Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Rodina na žíněnce

Conte je s Interem Milán jen o bod druhý, ale hlásí: Mezi Juventusem a ostatními je pořád propast

První sezona u týmu a hned druhé místo v Serii A jediný bod za mistrovským Juventusem. Trenér Antonio Conte přivedl Inter Milán k nejlepšímu výsledku od ročníku 2010/11. Hráče "nerazzurri" za sezonu pochválil, ale vadí mu, že vedení klubu tým nepodporuje tak, jak by si zkušený kouč představoval.

Kouč Interu Milán Antonio Conte
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Giuseppe Fama

"Byl to pro mě velmi složitý rok. Nemyslím si, že se hráči za svou práci dočkali uznání a nedočkal jsem se jí ani já. Klub nás chránil jen velmi málo," citovala média Conteho po sobotní výhře 2:0 v Bergamu v posledním 38. kole italské ligy.

"Když chcete zacelit mezeru mezi vámi a Juventusem, musíte být silní na hřišti i mimo něj. Musíme si to vyhodnotit. Sejdu se s prezidentem klubu (Stevenem Zhangem), který je právě v Číně," uvedl jednapadesátiletý rodák z Lecce.

Štve ho, že situace Interu je v posledních letech pořád stejná. "Můj problém je ten, že mám vizi, vidím cestu, kterou se musíme ubírat, a vím, co potřebujeme udělat. Nemám na mysli přestupový trh. Nedávno jsem četl rozhovor se (svým předchůdcem v Interu) Lucianem Spalletim z roku 2017. Teď je rok 2020 a nic se v klubu nezměnilo," řekl bývalý záložník Lecce, Juventusu a italské reprezentace.

Druhé místo ho vzhledem k průběhu sezony potěšilo. "Kluci a realizační tým si zaslouží pochvalu za dosažení čísel, která v Interu dlouho nikdo neviděl. Můj tým si vedl velmi dobře navzdory tomu, že hráči byli kritizováni, jakmile kterýkoli z nich dostal šanci stejně jako já. Těší mě, že jsem obklopen takovou skupinou profesionálů, kteří tomu dávají všechno," prohlásil Conte.

Přestože Inter nakonec zaostal za mistrovským Juventusem pouze o bod, je podle Conteho mezi "starou dámou" a ostatními celky velký rozdíl. "Juve slaví deváté scudetto po sobě. Znovu dokázal, že je mnohem silnější, protože pracoval na zlepšení, zatímco ostatní se snažili zmenšit rozdíl. Mezi Juventusem a ostatními je pořád propast a pořádně velká," konstatoval Conte, který s turínským celkem vyhrál Serii A pětkrát jako hráč a třikrát jako kouč.

Konečné umístění nepřeceňuje. "Musíme být chytří a neskočit z deprese k nadšení, protože nálada je v obou směrech nepřiměřená. V Serii A jsme splnili povinnost, zlepšili se v Italském poháru a postoupili do semifinále. Teď chceme zapůsobit v Evropské lize," řekl Conte, jenž trénoval také italský národní tým nebo Chelsea.

Ve středu čeká "nerazzurri" osmifinále Evropské ligy proti Getafe. "Musíme se soustředit na přítomnost. Slibuju fanouškům, že v Evropské lize do toho dáme všechno. Nevím, jestli zvedneme trofej nad hlavu, ale hráči mají srdce, hrdost a chtějí dokázat, že si kritiku, které čelili, nezasloužili," uvedl Conte.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy