Následuje
MS 2020 Německo

Čivič podle komise neměl být vyloučen, chybou byla i druhá penalta pro Spartu

V sobotním utkání první fotbalové ligy mezi Slováckem a Spartou se hlavní sudí Radek Příhoda dopustil několika chyb. Podle komise rozhodčích například neměl vyloučit hostujícího obránce Eldara Čiviče nebo nařídit pro pražský tým druhou penaltu v nastaveném čase.

Eldar Čivič inkasuje červenou kartu
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Čivič dostal červenou kartu v 88. minutě za hlavičku Janu Kuchtovi, ale podle komise měl být napomenut pouze žlutou kartou za nesportovní chování.

Slovácko po této situaci zahrávalo pokutový kop, ze kterého Marek Havlík vstřelil branku na 2:1.

Další chybou Příhody bylo nařízení penalty pro Spartu za pád Costy v nastavení. Tento pokutový kop ale náhradník Mihailo Ristič neproměnil.

Výbuchu Sparty na Slovácku se věnuje nový Fotbal fokus podcast:

Záložník Slovácka Jan Kalabiška měl být v 62. minutě vyloučen za surovou hru, zatímco od Příhody dostal jen žlutou kartu.

Komise arbitrovi také vyčetla, že dalšímu sparťanovi Guéloru Kangovi v 75. minutě za úder loktem udělil červenou kartu až po konzultaci s videorozhodčím a zhlédnutí opakovaných záběrů.

Na Slovácku chyboval také asistent rozhodčího Milan Flimmel, který ve 37. minutě nesignalizoval ofsajd při brance domácího Tomáše Zajíce. Také jeho však opravil videorozhodčí a gól nebyl uznán.

V nedělním ligovém zápase mezi Plzní a Olomoucí (2:0) podle komise chyboval rozhodčí Pavel Julínek, když v 88. minutě nevyloučil hostujícího Jakuba Plška za "zmaření zjevné brankové možnosti".

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy