BBV po 25 letech

City porazili Fulham, Liverpool deklasoval pěti góly Norwich

Londýn - Fotbalisté mistrovského Manchesteru City porazili ve 23. kole anglické ligy Fulham 2:0 a na vedoucího městského rivala United, kteří mají nedělní utkání s Tottenhamem k dobru, ztrácejí čtyři body. Debaklem skončilo vystoupení Norwiche na hřišti Liverpoolu. "Reds" zvítězili 5:0.

David Silva
zdroj: ČTK/AP

Manchester City se ujal vedení po dvou minutách hry, když se prosadil David Silva. Španělský záložník pojistil náskok v 69. minutě a svěřenci trenéra Manciniho zaznamenali čtvrté ligové vítězství za sebou. Naposledy ztratili body na konci prosince se Sunderlandem.

Pětigólový příděl Liverpoolu do sítě Norwiche odstartoval ve 26. minutě Henderson a už o deset minut později to bylo 2:0, když se po přihrávce Lucase prosadil osmnáctým ligovým gólem Suárez.

Čtvrt hodiny po změně stran zvýšil Sturridge, o chvilku později přidal další gól kapitán Gerrard a výsledek uzavřel čtvrt hodiny před koncem vlastní brankou Bennett. Liverpoolu patří v neúplné tabulce sedmé místo, Fulham je čtrnáctý.