Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Nové Město na Moravě

Cítil jsem se jako otrok, popsal Jankto jaro v Udine. Teď chce pryč z Itálie

V současnosti si Jakub Jankto užívá soustředění národního týmu, následně hodlá vyřešit svou budoucnost. Po čtyřech letech by totiž rád odešel jak z Udine, tak z Apeninského poloostrova. Připustil, že během jara se v italském celku necítil dobře i kvůli tomu, že vedení hráče trestalo za sérii porážek "vězením" na hotelu. Atmosféra v klubu proto nebyla dobrá.  

Jakub Jankto
zdroj: ČTK/AP

"Už bych rád něco změnil. Teď se budu soustředit na poslední dva zápasy s nároďákem a potom si můžeme s agentem v klidu říci, co bude dál," řekl Jankto. "Už bych po čtyřech letech rád odešel pryč z Itálie. Byl jsem tam šťastný a spokojený, ale chtěl bych zkusit jinou soutěž, třeba Anglii nebo Španělsko," dodal.

Odchovanec Slavie přišel do Udine jako osmnáctiletý v roce 2014. V posledních dvou sezonách patřil k hlavním tahounům týmu, kterému se však letošní jaro vůbec nepovedlo a zachraňoval se až v závěrečných dvou kolech.

"Ze začátku to vypadalo nadějně. Vyhráli jsme pětkrát za sebou, ale na jaře přišla série jedenácti proher. Nevím, jestli tolik zápasů v řadě ještě někdy prohraju. Bohužel se to všechno navalilo. Desetkrát za sebou jsme dostali gól ze standardky. A prohráli jsme i utkání, v nichž jsme hráli výborně," líčil Jankto.

Uvězněn v nejhorším hotelu v Udine

Série porážek se podepsala i na psychice týmu, neboť vedení sáhlo k netradičnímu kroku a zavíralo hráče za trest na hotel. "Bylo období, kdy jsme snad tři týdny za sebou byli na hotelu. Bylo to neuvěřitelné. Za celou sezonu jsme strávili přes dva měsíce na hotelu. Cítil jsem se už jako otrok. Hráči, co mají děti, byli na odpis. Někteří brali prášky na spaní, aby vůbec usnuli," prohlásil Jankto.

Je nám líto, video expirovalo.
Darida se těší na australského spoluhráče, Jankto vyhlíží odchod z Udine

Navíc nešlo o žádný luxusní hotel. "Byli jsme na nejhorším hotelu v Udine, kde jsou i špinavé záchody. Byl to trest. Říkali, že nás to má posílit, místo toho ovšem přišly hádky. Situace byla špatná," připustil.

Zároveň se ale zastával prezidenta klubu Gina Pozza. "To je velmi dobrý prezident a skvělý chlap. Zmíněné věci dělal jeho otec (Giampaolo), kterého komentovat nechci. Kdyby vše řídil Gino Pozzo, tak by to bylo lepší. Hodně nám i pomohl v závěru sezony, byl na každém tréninku, zápasu, snažil se nás povzbudit," dodal Jankto.

Problémem byly i časté výměny trenérů. "Klub už platí asi čtvrtého kouče. A vzhledem k tomu, že trenéra pro příští sezonu ještě nepotvrdili, tak asi skončí i Igor Tudor," míní Jankto.

Jednalo se také o tom, že během jara Udine převezme kouč Andrea Stramaccioni, jenž neuspěl ve Spartě. "Docela jsem na to byl zvědavý, protože Stramaccioni byl můj první trenér, když jsem přišel do klubu. Rozhodně bych neřekl, že by to byl nějaký skandál, jak se psalo v Česku. Byl by to prostě další trenér a mohl nám dát nový impulz."

V médiích už se spekulovalo o mnoha klubech, které mají o Jankta zájem, sám ale zatím žádnou konkrétní nabídku nedostal. "Na stole nic nemám. Řešit to budu až po reprezentačním srazu," konstatoval.

"Přijel jsem sem fakt rád, protože je tu skvělá parta, na rozdíl od Udine. Navíc si můžeme zahrát proti jiným týmům. S Nigerijci jsem ještě nehrál. Je to africký tým, určitě to bude hodně fyzické. Austrálii moc neznám, takže jsem i na ně zvědavý," uzavřel.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy