Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Chybující sudí Larrionda a Rosetti si už na MS nezapískají

Johannesburg - Fotbaloví sudí Jorge Larrionda a Roberto Rosetti, kteří hrubě chybovali v nedělních osmifinálových zápasech, si už na mistrovství světa v Jihoafrické republice nezapískají. V dnešním prohlášení o tom informovala Mezinárodní fotbalová federace FIFA s tím, že ani jeden z arbitrů nebude delegován na zbývající zápasy. FIFA před čtvrtfinále zúžila výběr rozhodčích celkem o deset arbitrů, mezi nimi jsou právě i Larrionda s Rosettim. Na šampionátu zatím zůstává "ve hře" devatenáct hlavních rozhodčích s jejich krajany asistenty.

Na Uruguayce Larriondu i Itala Rosettiho i na jejich asistenty se snesla velká kritika v neděli, když svými přehmaty zásadně ovlivnili zápasy mezi Anglií a Německem a Argentinou a Mexikem. 

Larrionda nejprve neuznal vyrovnávací gól Angličana Franka Lamparda na 2:2, třebaže míč po jeho střele evidentně skončil za brankovou čarou. Němci nakonec zvítězili 4:1. Rosetti naopak se svým asistentem na pomezí poškodili Mexičany, když přehlédli zřejmý ofsajd argentinského útočníka Carlose Téveze před vedoucí brankou a Jihoameričané pak vyhráli 3:1.

Chyby obou arbitrů znovu rozvířily celosvětovou debatu o používání videozáznamu ve fotbale při posuzování sporných situací. Šéf FIFA Sepp Blatter se Anglii i Mexiku za kiksy rozhodčích omluvil s tím, že federace může o zavedení některých technologií a především kamer do branky začít uvažovat, byť zatím podobné věci striktně odmítal.Mezi rozhodčími, pro které šampionát skončil, jsou například i Koman Coulibaly z Mali, který neuznal regulérní gól týmu USA v utkání se Slovinskem (2:2), nebo Francouz Stephane Lannoy, který přísně vyloučil Brazilce Kaká po druhé žluté kartě v utkání s Pobřežím slonoviny.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy