Následuje
Hory horem pádem

Chvíli slavil skvělý zákrok, pak brankář Zoet litoval. Kuriózní gól přiblížil Feyenoord titulu

Rotterdam – Zdálo se, že předvedl skvělý zákrok, kterým udržel nerozhodný stav 1:1. To by ale brankář PSV Jeroen Zoet v prestižním utkání s Feynoordem nesměl následně udělat nešťastný pohyb. Ten zaznamenala gólová technologie a sudímu se okamžitě ukázalo, že míč je za čárou. Rotterdamský celek díky vlastní brance gólmana Eindhovenu nakonec slavil vítězství 2:1 a udělal důležitý krok směrem k zisku titulu.

Zklamaný Jeroen Zoet
zdroj: ČTK/AP/ autor: Paul White

Běžela 82. minuta utkání za stavu 1:1, když Zoet vyrazil hlavičku Jana-Arieho van der Heijdena. Míč pak zkrotil před brankovou čárou, ale sám seděl za ní, a když vstával, přesunul si balon k tělu, aby si ho kryl. Míč se tím ale o milimetry ocitl celým objemem v brance, o čemž byl sudí Bas Nijhuis informován do svých hodinek a musel uznat gól, který byl pro boj o titul velmi důležitý.

"Už po té hlavičce se hráči dožadovali gólu, ale tam jsem žádný signál nedostal. Jenže pak najednou hodinky začaly vibrovat a signalizovat gól. Říkal jsem si, proč tak pozdě. Pochopil jsem to, až když jsem to viděl na videu," uvedl rozhodčí Nijhuis.

Taková situace by podle něj nikdy neskončila gólem nebýt brankové technologie. "Neměl jsem vůbec ponětí, že by to byl gól, dokud hodinky nezačaly vibrovat. Ani můj asistent neviděl míč v brance. Zachránila nás technologie. Věřil jsem jí, protože je opravdu velmi přesná a má vždy pravdu," konstatoval Nijhuis.

Brankář Zoet chyby litoval, ale mrzelo ho, že k situaci vůbec nemuselo dojít, kdyby sudí odpískal faul Van der Heijdena na Héctora Morena těsně před zmíněnou hlavičkou. "Domácí měli štěstí, že tu mají nainstalovanou brankovou technologii. Bez ní by to gól nebyl. Je však škoda, že ta technologie neumí také rozpoznat faul, který tomu předcházel," prohlásil Zoet. "Jen doufám, že je ten systém přesný, protože i když se na to budete dívat tisíckrát, jasně míč v brance neuvidíte," dodal.

Dočkal se také zastání od brankářského kolegy, podle něhož nijak nechyboval. "Jeho chování dává smysl. Zastavil míč před čárou, podíval se na rozhodčího, který nesignalizoval gól, tak si míč hlídal a jen si nedal pozor na polohu svého těla. Myslím si, že po tomto okamžiku budou nyní brankáři mnohem opatrnější," řekl bývalý gólman PSV či Manchesteru City Ronald Waterreus.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy