Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Chovanec odjíždí do Emirátů. Kývl na nabídku Bani Jasu

Abú Zabí - Fotbalový trenér Jozef Chovanec, který naposledy působil jako generální sportovní manažer ve Spartě Praha, povede klub Bani Jas ze Spojených arabských emirátů. Smlouvu podepsal na rok s možností další spolupráce. Informaci přinesl server tamní ligy.

Jozef Chovanec
zdroj: ČTK

Dvaapadesátiletý kouč nahradí na lavičce celku z Abú Zabí Argentince Gabriela Calderona, jenž skončil v minulé sezoně Pro League na devátém místě. Podle serveru iSport.cz mu bude dělat asistenta bývalý spolupracovník ze Sparty Jan Kmoch.

"Je to trenér vysokého kalibru a má hodně zkušeností na nejvyšší úrovni. Jsme přesvědčeni, že je správnou osobou, která tento klub posune kupředu, a těšíme se na spolupráci s ním," uvedl viceprezident Saíf Al Chaílí.

"Je možnost smlouvu prodloužit, takže uvidíme, jak se mu povede první sezona. Bani Jas má znovu velké ambice v lize, protože v minulém roce jsme se soustředili hlavně na asijskou Ligu mistrů," dodal člen klubového vedení.

Dvaapadesátiletý Chovanec skončil ve Spartě loni 5. prosince po třech letech. Předtím také trénoval Příbram a ruský Kubaň Krasnodar. V letech 1998 až 2001 vedl český národní tým.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy