Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Chile je v semifinále Copy Amériky, Uruguay si stěžuje na sporná vyloučení

Santiago – Fotbalisté Uruguaye neobhájí titul na mistrovství Jižní Ameriky, na jejich úkor postoupilo do semifinále domácí Chile. O těsném vítězství 1:0 rozhodl gólem v 81. minutě obránce Mauricio Isla, Uruguayci si ale po utkání hlasitě stěžovali na velmi sporná vyloučení Edinsona Cavaniho a Jorge Fucileho. Chile postoupilo do semifinále kontinentálního šampionátu poprvé po 16 letech. 

Čtrvtfinále mezi Chile a Uruguayí provázely bouřlivé emoce
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Uruguay, která usilovala o šestý postup mezi čtyři nejlepší za sebou, hrála v závěru bez dvou vyloučených hráčů. V 63. minutě dostal druhou žlutou kartu Edinson Cavani, jenž k utkání nastoupil den poté, co byl jeho otec zatčen za to, že v opilosti autem srazil a zabil motocyklistu. Hvězdný útočník dostal druhou žlutou kartu, když se ohnal po soupeři rukou. Opakované záběry ale ukázaly, že Chilan se teatrálně sklátil k zemi, aniž by se ho Cavani pořádně dotkl. V 88. minutě pak šel ze hřiště i Jorge Fucile.

Obě sporná vyloučení vzbudila na hřišti velké vášně, po Fucileho vyloučení málem došlo i na napadení asistenta rozhodčího a rvačku mezi hráči obou týmů. Utkání bylo zhruba na pět minut přerušeno, uruguayský trenér Óscar Tabárez musel kvůli opuštění vymezeného území na tribunu. "Když vše skončí červenými kartami za incidenty, které ani nebyly fauly, zanechá to v ústech hořkou pachuť," prohlásil Tabárez. "Raději bych prohrál jiným způsobem," dodal.

Chile se v semifinále utká s vítězem duelu mezi Bolívií a Peru. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Argentina s Kolumbií a Brazílie s Paraguayí. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy