Liga mistrů UEFA

Chelsea ve šlágru zdolala Liverpool, v čele zůstává Arsenal

Londýn – Pouze jeden den vydržel v čele anglické ligy Manchester City. Na prvním místě ho opět vystřídal Arsenal, který doslova vydřel výhru 1:0 na hřišti Newcastlu. Londýňané mají před Citizens, kteří stejným poměrem doma porazili Crystal Palace, náskok jednoho bodu. Ještě o bod víc ztrácí Chelsea, která v hitu 19. kola porazila Liverpool 2:1.

94.

Dramatický moment v závěru. Brazilci Oscar a Lucas se po tvrdém zákroku záložníka Chelsea pustili do krátké potyčky. Webb situaci řeší pouze domluvou.

89.

Co teď chybělo Torresovi. Španělský útočník si na křídle výborně zpracoval míč, obešel kolem Sahka, vřítil se až do vápna a zkusil levačkou prostřelit Mignoleta. Ten ho výborně vychytal.

87.

Smith fauluje Azpilicuetu.

86.

Chelsea střídá. Odchází střelec prozatím rozhodující branky Eto´o, záverečné minuty si zahraje Torres, který před pár lety zářil právě v dresu Liverpoolu.

86.

Coutinho se snažil uličkou uvolnit Suáreze. Přihrávka je však příliš dlouhá a Čech ji sbírá.

85.

Liverpool se i díky několika odrazům dostal ve vápně k míči, ale Smith ho ztratil.

83.

Rodgers se snaží s výsledkem něco udělat. Dolů jde pravý bek Johnson, na hřiště přichází Aspas.

83.

Rychlou akci Reds vzal na sebe Suárez, který se vřítil do vápna, ale tam o míč přišel.

82.

Chelsea drží míč, Reds mají velký problém se k němu dostat.

80.

Na hráčích domácích je znát, že nikam nespěchají a snaží se zdržovat hru, co to jde.

79.

Suárez nastřeloval míč před branku, jeho ránu musel vyrazit Čech.

79.

Suáreze tvrdě sestřelil Cahill. Za svůj skluz inkasuje žlutou kartu.

78.

U míče je opět Chelsea.

77.

Willian se protáhl po levém křídle a hledal Eto´a. Toho předskočil včasným skluzem Sakho.

75.

Hazard po rychlém protiútoku zkoušel prostřelil Mignoleta, ale jeho rána byla nepřesná.

74.

Johnson se za vápnem levačkou opřel do míče a Čech musel vyrazit míč na roh.

73.

Chelsea se snaží uklidnit hru a drží míč na svých kopačkách.

72.

Sterling centroval do vápna, míč sebral Čech.

71.

Smith při útočném snažení fauloval.

71.

Oscar na hranici vápna obral Lucase o míč a zkoušel obstřelit Mignoleta, ale jeho rána byla nepřesná.

69.

Luizova rána končí ve zdi.

68.

Lucas fauluje před vápnem Eto´a . Chelsea bude mít zajímavou standartní situaci.

67.

Liverpool tlačí, ale zatím si není schopný si vytvořit větší šanci.

66.

Škrtel tvrdě ve vzducu sestřelil Oscara. Webb situaci posoudil jako čistou.

65.

Další standartní situace ale šanci nepřinesla.

64.

Další faul Blues blízko vápna. Tentokrát postup Sterlinga zastavil nedovoleně Cole.

64.

Coutinho zacentroval do vápna a na zem padá Suárez. Pokračuje se ve hře.

63.

Suárez se prohnal kolem dvou hráčů v modrém a deset metrů před vápnem ho musel zastavit Azpilicueta.

62.

A ten málem znamenal velkou šanci pro Blues. Terrymu ale chyběly centimetry.

62.

Luiz poslal dlouhý pas za obranu na Eto´a. V poslední chvíli zasáhl skluzem Škrtel. Roh pro domácí.

61.

Smith si zkoušel patičkou obhodit Azpilicuetu, ale neúspěšně.

60.

Další střídání kvůli zranění. Dolů musí jít Allen, na hřiště přichází devatenáctiletý mladíček Smith, kterého čeká premiéra v Premier League.

59.

Chelsea šla do rychlého protiútoku. Eto´o se v rozhodující moment zamotal ve vlastních kličkách a o míč přišel.

58.

Mikel ztratil před vlastním vápnem míč. Liverpool přešel do rychlého protiútoku, po centru se do míče na hranici šestnáctky opřel Suárez. Čech jeho střelu chytl.

57.

V druhé půli zatím dominuje Liverpool, který domácím téměř nepůjčuje míč.

56.

Ten se mu ale vůbec nepovedl.

56.

Oscar vybojoval na Johnsonovi roh.

55.

Suárez vybojoval na levém křídle míč a Azpilicueta ho v souboji fauloval.

54.

Vzápětí si obrovskou šanci vytvořil Eto´o, který postupoval na Mignoleta úplně sám. Situaci však řešil razantní střelou a belgický brankář výborně zasáhl.

53.

Útočná akce i na druhé straně. Zleva postupoval Hazard, avšak na jeho střelu se tzv. dalo věšet prádlo. Mignolet ji pouze kontroloval.

52.

Mohlo být vyrovnáno. Liverpool rychle zahrál standartní situaci, Henderson poslal do vápna nadýchaný lobánek přesně na Sakha a jeho hlavička trefila spojnici.

51.

Oscar hledal zpětnou přihrávkou některého ze svých spoluhráčů. Našel pouze hráče v červeném.

50.

Agger se snažil uniknout Oscarovi, ten ho však výborně předskočil, dal si před míč telo a v dnešním zápase levý bek Liverpoolu ho fauloval.

50.

Další žlutá pro Chelsea a znovu po faulu na Allena. Tentokrát ji za zatažení za dres vyfasoval David Luiz.

49.

Liverpool byl dlouho u míče, ovšem před vápnem Chelsea o něj okamžitě přišel.

47.

Terry ve vzušném souboji zasáhl Allena loktem a dostává žlutou kartu.

46.

Začala druhá půle.

46.

José Mourinho si připravil jedno střídání. Lampard kvůli zdravotním problémům musel zůstat v šatně. Na hřiště přichází Mikel.

45.

Je tady přestávka. Po první půli vede Chelsea nad Liverpoolem 2:1. Reds se sice dostali do vedení ve čtvrté minutě, kdy se trefil Škrtel, ale domácí po zbytek poločasu byli lepším týmem a skóre otočili po brankách Hazarda a Eto´a.

48.

Liverpool zkoušel v závěru půle ještě něco vymyslet. Ale nepovedený Aggerův centr odkopl do bezpečí Terry.

47.

Henderson zkoušel za obranou najít nabíhajícího Johnsona, ale obrana Chelsea v poslední chvíli dobře zasáhla.

46.

Luiz zastavuje útočnou akci hostů na polovině hřiště faulem.

45.

Nastavují se tři minuty.

43.

Chelsea se snaží v klidu dohrát poločas a drží míč na svých kopačkách.

42.

První dobrý zákrok Petra Čecha. Sterling vrátil míč před branku, kde se do něj opřel Allen a český brankář musel míč reflexivně vyrazit.

40.

První žlutou zápasu si vysloužil Johnson, který na polovině hřiště sestřelil Hazarda.

39.

Chelsea kombinuje na polovině Liverpoolu, který má velké potíže se vůbec dostat k míči.

38.

Chelsea drží míč na svých kopačkách.

38.

Chelsea kombinovala na hranici vápna. Hazard však o míč přišel.

37.

Lampard nakopl dlouhý míč do vápna, ale obrana Liverpoolu ho odvrátila do bezpečí. Chelsea však zůstává u míče.

36.

Hazardův průnik zastavuje pouze za cenu faulu Sterling.

36.

A Chelsea znovu útočí...

34.

Chelsea obrací vývoj zápasu. Azpilicueta zacentroval do vápna. Po sérii odrazů se míč dostal k Oscarovi, který ho poslal před branku a Eto´o ve skluzu překonal Mignoleta, který ho nedokázal vyrazit mimo tři tyče.

33.

Chelsea výborně napadal útočnou akci hostů a dostala se k míči. Cole nahrál Hazardovi, který hledal ve vápně některého ze svých spoluhráčů. Obrana Liverpoolu ale dobře zapracovala.

33.

Čech nakopl dlouhý míč na Oscara, který ho ihned hlavou posunul na Eto´a. Kamerunský útočník však dokázal vybojovat pouze aut.

31.

Oscar se dobře uvolnil, nahrál Willianovi, ten byl o míč včas odzbrojen.

30.

A právě Ivanovič střídá. Kvůli zdravotním problémům ho na hřišti nahradil Ashley Cole.

30.

Rychlý útok Liverpoolu. Coutinhovu střelu zblokoval Terry a následně na aut míč odklidil Ivanovič.

29.

David Luiz dlouhým nákopem hledal vepředu některého ze svých spoluhráčů. Míč ze vzduchu sebral Mignolet.

29.

Dlaší útočný faul Liverpoolu.

28.

Ivanovič po souboji na lajně zůstává ležet a vyžádal si ošetření.

27.

Suárez dlouhým nákopem na pravé křídlo vyzval k sprintu Sterlinga, ten chtěl ještě míč posunout na naběhnutého Johnsona, ale Azpilicueta jeho záměr přečetl.

26.

Suárez při pressingu fauluje Luize.

25.

Henderson lobánkem za obranu našel Allena, který se řítil na Čecha, ale v poslední chvíli výborně zasáhl Cahill.

24.

Willian se dobře uvolnil ve vápně a předložil míč na hranici pokutového území Davidu Luizovi. Jeho střela je však velice nepřesná.

24.

Další akce Liverpoolu končí již na polovině hřiště.

23.

Hráči Chelsea kombinují na polovině. Lampard zkoušel o překvapivou dlouhou příhrávku, ale míč končí v zámezí.

22.

Zatímco Chelsea je stále nebezpečná, Liverpool má obrovské problémy vymyslet něco ve směru dopředu.

22.

Lampard na pravém křídle hledal Willian. Včas zasáhl Johnson.

21.

Útočnou akci zkoušela vymyslet Chelsea i Liverpool, ale obrany obou soupeřů dobře zapracovaly.

19.

Vstřelená branka Chelsea nabudila a tlačí se opět dopředu.

17.

A je to 1:1. Hazard na polovině hřiště rozehrál akci, míč se dostal k Oscarovi, jeho střela byla zblokována, ale míč se dostal k belgickému reprezentantovi a ten ho plackou poslal nechytatelně do šibenice.

17.

Kombinaci domácích ukončil nepřesnou patičkou Hazard. U míče je Liverpool.

16.

Akci Chelsea zastavil na levé straně faulem Agger.

15.

Hraje se zatím velice pohledné utkání. Je vidět, že rychlá branka tempu zápasu pomohla.

14.

Další rychlá akce domácích. Willian snažil na hranici vápna přihrál Hazardovi, který mu vtipně chtěl míč poslat zpět, ale obrana Liverpoolu včas zasáhla.

14.

Rozehrávku Luize příliš agresivně napadal Henderson. Standartka pro Chelsea.

12.

Lampard se dostal za vápnem k míči a vyslal střelu přesně pod břevno. Mignolet však výborně zasáhl a vyrazil ji na roh.

11.

Hazard se snažil projít ve vápně mezi dvěma hráči a padá. Webb ukazuje, že se bude pokračovat ve hře.

10.

Kombinaci Liverpoolu ukončil na polovině faulem Willian.

8.

Lampard centroval míč do vápna, k němu se dostal Cahill, jeho hlavička však branku hostů neohrozila.

7.

Eto´o zkoušel projít do vápna, Škrtel skluzem dobře zasáhl.

6.

Sterling se protáhl po pravém křídle a hledal před brankou Suáreze. Našel ale pouze Ivanoviče, který hlavou vrátil míč Čechovi.

5.

Vzápětí mohlo být srovnáno. Hazardovu razatní střelu však dobře vyrazil Mignolet.

4.

Slovenský stoper Martin Škrtel posílá Liverpool do vedení. Coutinho zacentroval do vápna, k míči se dostal Suárez, ale jeho hlavičku zblokoval Terry. Avšak balón se dostal k Škrtelovi a ten již neměl problém míč zakončit do odkryté branky.

3.

Hendersn se jen těžko zvedá. Hra je prozatím prerušena.

2.

Eto´o tvrdě sestřelil na vlastní polovině Hendersona. Standartní situace pro domácí.

1.

Terry dlouhým nákopem našel Eto´a, ale ten míč špatně zpracoval.

1.

Zápas začal.

--:--

Utkání bude řídit jako hlavní sudí Howard Webb.

--:--

Oba celky již nastupují na hrací plochu.

--:--

Sestavy:

Chelsea: Čech – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Willian, Luiz, Oscar, Lampard, Hazard – Eto´o.

Náhradníci: Schwarzer – Cole, Essien, Mikel, Schürrle, Torres, Mata.

Liverpool: Mignolet – Johnson, Škrtel, Agger (C), Sakho – Allen, Leiva, Henderson – Sterling, Suárez, Coutinho.

Náhradníci: Jones – Cissokho, Touré, Smith, Alberto, Aspas.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu ze šlágru 19. kola Premier League, v něž se střetnou dva týmy ze špičky tabulky, Chelsea a Liverpool.

Šlágr mezi Chelsea a Liverpoolem zahájili lépe hosté a již ve čtvrté minutě se ujali vedení. Po standardní situaci se odrazil se štěstím míč ke Škrtelovi a slovenský stoper neměl problém doklepnout míč do odkryté branky Petra Čecha. Ten tak přišel o možnost připsat si 208. nulu v dresu Blues, čímž by vyrovnal klubový rekord.

Domácí však inkasovaná branka nakopla a v sedmnácté minutě ranou přesně do šibenice srovnal Hazard. Chelsea tlačila i nadále a po půl hodině výsledek otočila. Oscar přihrál před branku a Eto'o skluzem prostřelil Mignoleta. Liverpool sice v druhé půli zlepšil vlastní výkon, ale kromě břevna Sakha si větší příležitost již nevytvořil.

Zápas mezi Newcastlem a Arsenalem byl od prvních minut velice vyrovnaný a blíže brance byli v závěru poločasu domácí, avšak Cabayeho dalekonosnou ránu vyrazil výborným zákrokem Szczesny a z následného rohu zachránil Gunners na brankové čáře Wilshere. Londýnský celek si první velkou šanci připravil až v pětašedesáté minutě a hned z toho byla branka. Walcott poslal trestný kop do vápna, kde ho lízl hlavou Giroud a Krul již nedokázal zasáhnout.

V závěrečných minutách se sice za vyrovnáním hnal Newcastle, ale branku již vstřelit nedokázal. V dresu vítězného týmu odehrál celý zápas i český reprezentant Tomáš Rosický.

City vyhráli doma i podesáté, o třech bodech rozhodl Džeko

Stejným výsledkem skončil i duel mezi Manchesterem City a Crystyl Palace. Favorizovaní domácí byli od prvních minut lepším celkem. Velice aktivně hrál zejména španělský špílmachr David Silva a Brazilec Fernandinho. Manchester si vytvořil několik výborných šancí, ale ani jednu nedokázal proměnit, a to buď vinou nepřesné koncovky nebo dobrého zákroku brankáře Speroniho.

Domácí se vytoužené branky dočkali až v šestašedesáté minutě, kdy se po zpětné přihrávce Navase trefil Džeko, jenž si připsal padesátou branku v dresu Manchesteru. Crystal Palace mohl vzápětí srovnat, ale Puncheonovu ránu perfektně vyrazil Hart. Domácí si poté již výsledek pohlídali, vyhráli počtvrté v řadě a posunuli se minimálně do neděle, kdy hraje Arsenal s Newcastlem, do čela tabulky.

Počtvrté za sebou uspěl také druhý manchesterský tým United, jenž díky brance střídajícího Dannyho Welbecka z 57. minuty vyhrál 1:0 v Norwichi. Úřadující mistři stejně jako City nastoupili kvůli nahuštěnému vánočnímu programu s několika náhradníky a postrádali například hvězdné duo Robin van Persie, Wayne Rooney.

Poslední půlhodinu utkání proti Swansea si za Aston Villu zahrál český reprezentant Libor Kozák, ale do statistik se při výsledku 1:1 nezapsal. Další Čech Matěj Vydra proseděl dramatické utkání s West Hamem (3:3) na lavičce West Bromwiche.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo:

West Ham United - West Bromwich 3:3 (4. J. Cole, 65. Maiga, 67. Nolan - 40. a 45.+1 Anelka, 69. Berahino), Aston Villa - Swansea 1:1 (7. Agbonlahor - 36. Lamah), Hull - Fulham 6:0 (60. a 84. Koren, 49. Elmohamady, 63. Boyd, 67. Huddlestone, 74. Fryatt), Manchester City - Crystal Palace 1:0 (66. Džeko), Norwich - Manchester United 0:1 (57. Welbeck), Cardiff - Sunderland 2:2 (6. Mutch, 58. Campbell - 83. Fletcher, 90.+5 Colback), Everton - Southampton 2:1 (9. Coleman, 74. Lukaku - 71. Ramírez), Newcastle - Arsenal 0:1 (65. Giroud), Chelsea - Liverpool 2:1 (17. Hazard, 34. Eto'o - 4. Škrtel), Tottenham - Stoke 3:0 (37. Soldado z pen., 65. Dembélé, 59. Lennon).