Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Chelsea udělala první krok k výstavbě nového stadionu

Londýn - Fotbalová Chelsea nabídla skupině fanoušků, že za deset milionů liber odkoupí zpět části stadionu Stamford Bridge, které jim prodala v 90. letech minulého století. Jde tak o první krok k vybudování nového stadionu místo současného stánku, jenž svou kapacitou necelých 42 tisíc míst zaostává za konkurencí.

Fotbalisté Chelsea
zdroj: AP

Podle prezidenta klubu Bruce Bucka "Blues" v současnosti nevyvíjejí kolem stavby nového stadionu žádnou aktivitu, chtějí však mít pozemky, na nichž stadion leží, pod kontrolou. To by umožnilo Chelsea postavit na místě Stamford Bridge obytné či kancelářské budovy a tím pomoci financovat stavbu nové arény. "Musíme být připraveni jednat, kdyby se pro nás objevila nějaká možnost," uvedl Buck.

Fanoušci by na odprodeji pozemků a tribun nic nevydělali, získali by však přednostní právo na koupi permanentek a jejich jména by se se ocitla na chodníku slávy na novém stadionu. Klub se navíc zaručil, že pokud by se ze současného působiště stěhoval dříve než v roce 2020, stalo by se tak do vzdálenosti maximálně tří mílí (necelých pěti kilometrů) od Stamford Bridge.

Ten je domovem Chelsea od roku 1905 a svou kapacitou už nestačí. Buck uvedl, že klub zkoumal i možnost přestavět současný stadion, ale všechny scénáře byly nepraktické nebo příliš drahé. "Hodně pochybujeme, že za rozumnou cenu tam (na Stamford Bridge) něco můžeme udělat," dodal předseda klubu, za který už osmou sezonu chytá český brankář Petr Čech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy