Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Chelsea spadla do klína nezasloužená výhra, shodují se britská média

Londýn - Přestože fotbalisté Chelsea nad Spartou zvítězili 1:0, britská média jejich výkon kritizují. Londýnský tým podle nich předvedl nudnou hru a ukázal, proč v Lize mistrů vypadl už ve skupině. Těsnou výhru považují listy za nezaslouženou, nicméně se shodly, že před odvetou je téměř rozhodnuto. Brankáře Petra Čecha prý nezklamala předtucha, že vyrovnaný zápas rozhodne záložník Oscar, který tak opravdu učinil v 82. minutě jen pár vteřin po příchodu na hřiště. Bývalý gólman Sparty podobně jako britský tisk tuší, že jeho tým je k postupu do další fáze o dost blíž.

Petr Čech
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Když (Oscar) vlezl na hřiště, tak jsem si říkal, že dá gól. On je totiž takový hráč, který na nic nečeká, fotbalem se prostě baví. Přišel ve chvíli, kdy byla hra rozkouskovaná střídáními, on hned vzal míč a fakt dal gól," popisoval s uznáním Čech.

Za výhru na Letné byl reprezentační brankář rád, na osudu zápasu mu dost záleželo. Bitvu se Spartou, kde se v sezoně 2001/02 odrazil k zahraničnímu angažmá a pozdější zářné kariéře, bral prestižně. I když si Čech připadal podivně, když šel do souboje proti krajanům. "Je zvláštní, když na hřišti rozumím soupeři. Dvanáct let, co jsem venku, se mi proti českému týmu nepodařilo postoupit, takže to pro mě mělo speciální příchuť. Navíc to dopadlo dobře, když jsme neinkasovali a ještě vyhráli. Ten zápas si prostě budu pamatovat," uvedl plzeňský rodák.

Oscar byl jediným hráčem, kterého britský tisk pochválil. "Chelsea začala svůj život v EL nepřesvědčivým vítězstvím v Praze. Díky úžasnému gólu a dotyku brazilské extratřídy jí spadla do klína nezasloužená výhra. Byl to jediný kvalitní moment v jinak strašné hře," komentoval čtvrteční zápas The Independent.

Britská média si všímají, jak rozdílná byla předzápasová prohlášení zástupců Chelsea a poté výkon na hřišti. "Trenér Rafael Benítez tvrdil, že Chelsea bere soutěž s plnou vážností. Máme možnost ji vyhrát, řekl. Přes tyto komentáře ale postavil nepříliš silný tým," uvedl server BBC. "Je to soutěž, do které Chelsea nikdy nechtěla spadnout, ale nemůže tvrdit, že by se ocitla na nesprávném místě. Označení úřadující šampioni Evropy má jen v názvu," dodal web BBC.

Jak hluboko Chelsea klesla

Podobně kritický byl i The Independent. Zápas na Letné podle něj naznačil, jak se Chelsea zhoršila od května, kdy vyhrála Ligu mistrů. "Prostě se ukázalo, jak hluboko držitelé Ligy mistrů klesli. Dokonce i velmi vysmívaná EL pro ně nyní vypadá jako příliš velký krok. Nyní bojují o to, aby porazili druhořadého soupeře," míní list.

Anglická média se podivují i nad tím, že mezi oběma týmy nebyl patrný rozdíl v rozehranosti, byť Sparta nastoupila k prvnímu soutěžnímu utkání od začátku prosince. "Ve hře Sparty nebyla vidět žádná zrezivělost ze zimní přípravy. Když se oklepala z počáteční nervozity, byla mnohem nebezpečnějším týmem," napsal The Daily Telegraph.

Londýňané se bát nemusí

Navzdory nudné hře považují novináři dvojzápas za prakticky rozhodnutý. "I když si toho Chelsea na Letné moc nevytvořila, v zádech s odvetou na Stamford Bridge je na nejlepší cestě k postupu," míní BBC. "Sparta ukázala málo, aby se jí Chelsea příští týden bála. Ale Benítez bude jistě čekat od svých svěřenců mnohem lepší výkon," dodal The Sun.

Brankář Čech si těsné výhry cení. "Vyhráli jsme venku, nedostali gól, což vypadá ideálně. Nesehráli jsme úplně ideální zápas, protože jsme dost kazili, ale výsledek je dobrý. Doma ale musíme hrát zodpovědně, abychom si postup zajistili. Ale hotovo ještě není. To bude, až doma ještě jeden gól přidáme," prohlásil Čech.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy