Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Chelsea čeká ve čtvrtfinále Ligy mistrů Liverpool

Nyon - Fotbalisté londýnské Chelsea i s brankářem Petrem Čechem se ve čtvrtfinále Ligy mistrů utkají s anglickým rivalem z Liverpoolu. Arsenal, za který by mohl již nastoupit Tomáš Rosický, se utká se španělským Villarrealem. V dalších dvojicích se poměří zatím suverénní Bayern Mnichov s Barcelonou a obhájce Manchester United vyzve portugalské Porto.

Dnešní losovací akt ve švýcarském Nyonu nastínil i složení semifinále: vítěz duelu mezi Liverpoolem a Chelsea narazí na lepšího ze souboje Barcelona - Bayern. Druhou dvojici vytvoří úspěšnější mužstva ze sérií Villarreal - Arsenal a Manchester United - Porto.

Většinou na sebe Chelsea s Liverpoolem narazily až v pokročilejší fázi, v semifinále, a pokaždé šlo o velké drama. V roce 2005 se radoval Liverpool, když jej v odvetě spasil gól Luise Garcíi, o jehož regulérnosti se dodnes pochybuje. O dva roky později Liverpool lépe zvládl penaltový rozstřel a až loni uspěla Chelsea, i když odpor soupeře musela zlomit až v prodloužení. Aby vzájemných bitev nebylo málo, v sezoně 2005/06 se oba velkokluby střetly už v základní skupině, kde oba jejich zápasy skončily bezbrankovou remízou.

Ani pro Arsenal s Villarrealem nebude jejich čtvrtfinálový duel prvním setkáním. Před třemi lety se jejich cesty zkřížily v semifinále a z vydřeného postupu se radoval Arsenal. Ten doma zvítězil 1:0 a v odvetě jej v poslední minutě zachránil tehdejší gólman Jens Lehmann: ten chytil penaltu domácímu režisérovi Riquelmemu a "Kanonýry" tak uchránil od prodloužení. Villarreal je letos jediným týmem ve čtvrtfinále, který nikdy neokusil atmosféru finálového utkání.

Manchester United bude Portu chtít oplatit šokující vyřazení z osmifinále před pěti lety, kdy portugalský celek, vedený koučem Josém Mourinhem, nakonec dokráčel až k celkovému triumfu.První zápasy čtvrtfinále se uskuteční 7. a 8. dubna, odvety o týden později. Semifinálové duely pak jsou na programu 28. a 29. dubna s odvetami v následujícím týdnu.

Program čtvrtfinále:

Villarreal - Arsenal, Manchester United - Porto, Liverpool - Chelsea, Barcelona - Bayern

Semifinále:

Manchester United/Porto - Villarreal/Arsenal, Barcelona/Bayern - Liverpool/Chelsea

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy