Návrat do Serie A. Kapitán španělských mistrů Evropy Álvaro Morata si opět zahraje v italské lize, kterou už dvakrát vyhrál. Po triumfu na letošním Euru se dohodl na čtyřleté smlouvě s AC Milán.
Podle listu Gazetta dello Sport zaplatí milánský klub Atléticu Madrid odstupné 13 milionů eur (327 milionů korun). Morata už v italské lize hrál ve dvou obdobích za Juventus, má za sebou rovněž angažmá v Realu Madrid a Chelsea a na kontě dva triumfy v Lize mistrů.
Evropské kluby vynaložily za přestupy a hostování Moraty za posledních deset let dohromady více než dvě stě milionů eur, tedy okolo pěti miliard korun.
Za španělskou reprezentaci nastoupil v 80 zápasech a vstřelil 36 branek. V AC, který povede nový trenér Paulo Fonseca, nahradí v útoku Francouze Oliviera Girouda, jenž odešel do Los Angeles.
Související články
Osmdesát tisíc fanoušků tleskalo v Madridu vestoje. Splnil jsem si sen, přiznal Mbappé
16. 7. 2024
SESTŘIH: Fotbal se domů nevrátí. Na evropském trůnu jsou počtvrté v historii Španělé
14. 7. 2024
Morata kvůli skluzu člena ochranky o finále nepřijde. Bylo to na žlutou, vtipkoval kouč
10. 7. 2024