Následuje
SP Německo

Čeští fotbalisté začnou boje o Euro 2012 s Litvou

Madrid - Místo očekávaného zdlouhavého jednání se na dnešní termínové schůzce účastníků skupiny I kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy zrodila v Madridu rychlá dohoda. Čeští reprezentanti tak už vědí, že kvalifikaci letos zahájí 7. září doma s Litvou a na půdě stejného soupeře ji 11. října příštího roku také zakončí. Se Skotskem, které by mělo být jejich papírově největším soupeřem v boji o druhé místo, hrají Češi nejdříve doma 8. října. Na jeho půdě se představí 3. září příštího roku.

Termínová listina tak vznikla už za hodinu a půl. "Já jsem byl optimista už před schůzkou. Už na čtvrteční večeři jsme se předběžně shodli se zástupci Litvy, Lichtenštejnska a také se Skotskem. Menší zádrhel byl jen dnes se Španěly, kteří nechtěli hrát předposlední zápas na naší půdě. Nakonec se ale přizpůsobili a dohoda byla na světě," řekl reprezentační manažer Vladimír Šmicer. 

Češi odlétali do Španělska především s přáním, aby na závěr kvalifikace nehráli ve Skotsku, což se jim splnilo. "Nevadí nám hrát ve Skotsku 3. září, jen jsme tam nechtěli jet v jednom z posledních dvou termínů," naznačil Šmicer, v čem ustoupila česká vyjednávací delegace, v níž byli také reprezentační trenér Michal Bílek a vedoucí týmu Jaroslav Dudl.

Se Skotskem tak Češi sehrají letos dvě utkání. Ve středu 3. března se totiž představí v Glasgowě v přípravném duelu, který byl dojednán už loni a oba soupeři se ho rozhodli ponechat.

Program zápasů českých fotbalistů v kvalifikaci ME 2012:

7. září 2010: ČR - Litva
8. října 2010: ČR - Skotsko
12. října 2010: Lichtenštejnsko - ČR
25. března 2011: Španělsko - ČR
29. března 2011: ČR - Lichtenštejnsko
3. září 2011: Skotsko - ČR
7. října 2011: ČR - Španělsko
11. října 2011: Litva - ČR

Reakce Michala Bílka
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy