Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP ve vodním slalomu 2024

Čeští fotbalisté měli štěstí, "orli" mohli v Praze i vyhrát, míní albánská média

Albánská média pochválila národní tým za to, že kvalifikační remízou 1:1 s českými fotbalisty udělal velký krok k postupu na mistrovství Evropy. Favorizovaní domácí podle některých komentářů měli štěstí, že v Praze získali aspoň bod, protože "orli" v závěru neproměnili velkou šanci.

Domácí poslal v Edenu v přímém souboji o první místo ve skupině E do vedení v 56. minutě Václav Černý, za 10 minut ale vyrovnal Nedim Bajrami z jediné střely hostů na branku. Vedoucí Češi v tabulce po čtvrtém kole udrželi před Albánci bodový náskok, o další bod zpět je třetí Polsko.

"Albánie slaví v Praze remízu, která může mít cenu vstupenky na Euro 2024," uvedla televizní a rozhlasová společnost Radio Televizioni Shqiptar (RTSH).

"Albánie předvedla první zázrak. Výsledkem 1:1 v Praze udělala další krok k postupu na evropský šampionát v Německu," doplnil list Koha Jone na adresu svěřenců trenéra Sylvinha.

Média připomněla nevyužité přečíslení tři na jednoho v závěru utkání. "Červenočerní už vyrovnávacím gólem zmrazili domácí tým, ale dokonce mu mohli připravit spektakulární porážku, kdyby Bajrami v 84. minutě zakončil parádní večer lepší přihrávkou," upozornil RTSH. "Štěstí bylo na straně Čechů, protože jsme mohli získat tři body," přidal Koha Jone.

Albánští fotbalisté byli oceněni za to, že na Černého vedoucí gól reagovali Bajramiho výstavní dalekonosnou trefou. "Úsměv na českých tvářích nevydržel dlouho. Sylvinhova Albánie nám ukázala, že nezná slovo kapitulace. Nedim Bajrami vykouzlil drahokam, když pravačkou poslal míč do horního růžku a omráčil tím Čechy," napsal list Gazeta Sport Ekspres.

"Bajrami svým supergólem zažehnul červenou a černou party v Praze. Tisíce Albánců na stadionu vybuchly nadšením, když záložník svou fantastickou a chirurgicky přesnou střelou nedal českému brankáři šanci zasáhnout," dodal RTSH.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články