Lyžování ČR 2024

Češky v posledním přípravném zápase roku vyhrály v Rumunsku 2:1

Ženská fotbalová reprezentace zakončila kalendářní rok výhrou 2:1 v Rumunsku. Přípravné utkání v Bukurešti rozhodla v 80. minutě vítěznou trefou záložnice Kateřina Svitková.

Sestřih utkání Rumunsko - Česko

Dlouho to vypadalo, že zápas skončí stejně jako oba vzájemné duely v kvalifikaci na mistrovství světa 2014 bezbrankovou remízou, závěrečná půlhodina ale přinesla hned tři branky.

V 63. minutě otevřela skóre útočnice Andrea Stašková, v 75. minutě vyrovnala Ioana Balaceanuová. Poslední slovo měla Svitková, která poslala odražený míč po rohovém kopu přesně k tyči.

Svěřenkyně trenéra Karla Rady navázaly na senzační říjnovou remízu 0:0 na hřišti úřadujících evropských šampionek Angličanek.

Rumunsko - Česko 1:2 (0:0)

Branky: 75. Balaceanuová - 63. Stašková, 80. Svitková.

Sestava Česka: Lukášová - Pěčková (90.+4 Dědinová), Pochmanová, Bertholdová, Dlasková (60. A. Radová) - K. Dubcová (90.+4 Stárová), Cahynová - Svtiková, M. Dubcová (60. Polcarová), Mrázová (60. Martínková) - Stašková (80. Cvrčková). Trenér: K. Rada.