Žádný prvoligový favorit nevypadl, Slavia pokračuje na vítězné vlně

Praha - I v dnešním programu druhého kola fotbalového Poháru České pošty uspěly všechny prvoligové týmy. Mezi nimi i Slavia, která je po třech kolech stále stoprocentní a která vítěznou bilanci udržela i v Chrudimi. První gól za Jablonec vstřelil Tomáš Jun a i díky němu Jablonec smetl Chomutov 5:0. Obhájce trofeje Sparta Praha začne až ve třetím kole 6. září na hřišti divizních Živanovic. Také Plzeň, Mladá Boleslav a Liberec měly ve druhém kole volno. Včerejší program 2. kola PČP naleznete zde.

Jablonecká radost
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

Trenér Slavie Miroslav Beránek udělal v základní sestavě hned deset změn od vítězného nedělního zápasu s Libercem. Vedoucí tým tabulky se prosadil po dvaceti minutách gólem Proška. Před pauzou sice vyrovnal Vácha, ale ve druhé půli "Sešívaní" nepřipustili větší drama. V 54. minutě vrátil hostům vedení Dobrotka a o deset minut později uzavřel na 3:1 Piták.

Jablonec nastoupil na hřišti třetiligového Chomutova v silné sestavě a už v šesté minutě šel do vedení zásluhou Kubisty. V závěru poločasu ještě zvýraznili vedení Kopic a z penalty Jun, který dal první soutěžní gól od letního návratu z Rakouska. Po změně stran dokonali jasný triumf Baumitu střídající Bosňan Crnkič a Pospíšil.

Třebíč držela s Brnem krok až do závěru prvního poločasu, kdy se během dvou minut prosadili Pašek a Mezlík. Ten přidal druhou branku v 71. minutě z penalty a chvíli poté skóroval za Zbrojovku počtvrté náhradník Markovič.

České Budějovice překonaly obranu divizních Brozan už v šesté minutě po trefě Linharta. Za půl hodiny sice domácí Potočný z penalty vyrovnal, ale pět minut před přestávkou vrátil Dynamu vedení znovu Linhart. Jihočeši přidali po pauze ještě čtyři branky, přesně mířili Machovec, Hora, Volešák z penalty a střídající Koreš. Druhý gól domácích zaznemanal opět Potočný.

Hradec Králové, který v úvodních třech ligových kolech ani jednou neskóroval, si spravil chuť proti Olympii z krajského přeboru. Dvakrát se prosadil veterán Kulič, po jedné brance přidali Shejbal, Križko a Aleš Čermák, do vlastní sítě zamířil domácí Hůlka.

Fotbalisté Bohemians 1905 se na půdě druholigového nováčka Kolína prosadili v závěru první půle díky Lietavovi a slovenský útočník po změn stran přidal druhý zásah. Předtím se ještě mezi střelce zapsal Rada. "Klokany" čeká ve třetím kole prvoligový souboj s Českými Budějovicemi.

Sestřih utkání Chrudim - Slavia

Výsledky 2. kola fotbalového Poháru České pošty

Chomutov - Baumit Jablonec 0:5 (0:3)
Branky: 6. Kubista, 42. Kopic, 45.+1 Jun z pen., 52. Crnkič, 61. Pospíšil. Rozhodčí: M. Paták.
Sestava Jablonce: Špit - Romera, Pernica, Kysela (62. Novák), Mišůn - Loučka, Kubista - Kopic (46. Crnkič), Pospíšil, Moulis - Jun (73. Doležal). Trenér: Šilhavý.

Chrudim - Slavia Praha 1:3 (2:1)
Branky: 42. Vácha - 21. Prošek, 54. Dobrotka, 64. Piták. Rozhodčí: Bílek.
Sestava Slavie: Rakovan - Dostál, Dobrotka, Kodr, Juhar - Gecov, Hrubý (46. Balaj) - Prošek (65. Zmrhal), Boudjemaa, Piták - Petr (74. Nitrianský). Trenér: Beránek.

Kolín - Bohemians Praha 1905 0:3 (0:1)
Branky: 41. a 59. Lietava, 57. Rada. Rozhodčí: Franěk.
Sestava Bohemians: Švenger - Pauschek, Cseh, Šmíd, Engelmann (73. Hubínek) - Bartek, Jindřišek, Rada, Mosquera (61. Šírl) - Lietava, Bratanovič (54. Moravec). Trenér: Pivarník.

Třebíč - Zbrojovka Brno 0:4 (0:2)
Branky: 40. a 71. z pen. Mezlík, 38. Pašek, 75. Markovič. Rozhodčí: Jílek. ČK: 69. Svoboda (Třebíč).
Sestava Brna: Doležal - Buchta, Košťál, Jugas - Mezlík, Kaščák, Šumbera (61. Markovič), Lutonský - Vávra (46. Zavadil), Pašek, Hyčka (46. Fischer). Trenér: Kotal.

Brozany - Dynamo České Budějovice 2:6 (1:2)
Branky: 36. z pen. a 82. Potočný - 6. a 40. Linhart, 47. Machovec, 50. Hora, 68. Volešák z pen., 73. Koreš. Rozhodčí: Pechanec.
Sestava Č. Budějovic: Fryšták - Dvořák (46. Klesa), Podstavek, Novák, Machovec - Hora, Hála, Volešák (69. Brunclík), Michal Škoda (46. Koreš) - Vošahlík, Linhart. Trenér: Urban.

Olympia Hradec Králové - FC Hradec Králové 0:6 (0:2)
Branky: 11. a 87. Kulič, 27. Shejbal, 51. Križko, 53. vlastní Hůlka, 85. A. Čermák. Rozhodčí: Váňa.
Sestava FC Hradec Králové: Kuciak - Malinský, Križko, Janoušek, P. Čermák - A. Čermák, Hable - Štípek (57. Holeš), Kulič, Shejbal - Prokeš. Trenér: Prokopec.

Další výsledky

Jíloviště - Štěchovice 1:2 (1:1), Admira Praha - Sokolov 0:0, pen. 15:14, Živanice - Vysoké Mýto 4:0 (1:0), FK Bohemians Praha - Varnsdorf 2:0 (2:0), Jablonec nad Jizerou - Vlašim 2:4 (1:2), Převýšov - Pardubice 0:1 (0:0), Klatovy - Dobrovice 0:5 (0:2), Union 2013 - Ústí nad Labem 0:2 (0:1), Rosice - Znojmo 1:3 (0:2), Kroměříž - Zlín 1:1 (0:0), pen. 5:6, Uničov - Třinec 0:3 (0:1), Zábřeh - Karviná 0:2 (0:0), Hranice - Opava 1:1 (0:1), pen. 4:5.

Zbývající zápasy 2. kola Poháru České pošty

19. srpna 17:00 Viktoria Žižkov - Jihlava
20. srpna 17:00 Tachov - Táborsko, Domažlice - Dukla Praha
2. září 17:00 Velké Meziříčí - Sigma Olomouc

Program 3. kola (6. září)

Živanice - Sparta Praha, Admira Praha - FC Hradec Králové, FK Bohemians Praha - Teplice, Pardubice - Domažlice/Dukla Praha, Vlašim - Příbram, Slavia Praha - Viktoria Žižkov/Jihlava, Dobrovice - Jablonec nad Nisou, Štěchovice - Mladá Boleslav, Ústí nad Labem - Slovan Liberec, Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905, Frýdek-Místek - Baník Ostrava, Znojmo - Zbrojovka Brno, Zlín - Slovácko, Velké Meziříčí/Sigma Olomouc - Třinec, Karviná - Opava, Tachov/Táborsko - Viktoria Plzeň.