Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

V pohárovém semifinále se utkají Sparta s Jabloncem a Plzeň s Boleslaví

Praha – V semifinále fotbalového poháru se utkají Jablonec se Spartou a Mladá Boleslav s Plzní. Rozhodl o tom los v pražském sídle FAČR. Mladá Boleslav a Plzeň proti sobě nastoupí 5. a 14. dubna, utkání Sparty s Jabloncem zatím termíny nemají.

Jablonec - Sparta
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Program bude záviset na výsledku pražského celku ve čtvrtfinále Evropské ligy s Villarrealem. Ze stejných důvodů bude posunut i termín pohárového finále původně naplánovaný na 27. dubna.

"S termíny to bude složité, ještě tam máme odložený zápas s Duklou. Ale myslím, že to vymyslíme," řekl zástupce Sparty Rudolf Baťa. "Není to komplikace jen pro Spartu, ale i pro nás, protože jsme počítali s termínem na příští týden," přidal sportovní ředitel severočeského klubu Ivan Horník. "Respektujeme, že je Sparta posledním českým zástupcem v pohárech, takže jí musíme vyjít vstříc a budeme jí držet palce, aby postoupila dál," uvedl Horník.

Jablonec v minulém ročníku na cestě do finále vyřadil Spartu ve čtvrtfinále a bez šance není ani teď. Letenský celek se totiž po postupu přes obhájce trofeje z Liberce netajil tím, že kvůli nabité termínové listině možná nasadí hráče z juniorky. "To jsou jen spekulace. Navíc Sparta může i tak postavit tým konkurenceschopný všem soupeřům z ligy," řekl Horník.

Mladá Boleslav si právě kvůli nabitému programu přála Spartu, nakonec ji však čeká vedoucí tým ligy Plzeň. "Jednak mají našlapaný program a také by to pro naše diváky bylo zajímavější. Neříkám, že s Plzní to nebude, ale v našem mužstvu je spousta sparťanů a bylo by to pro ně pikantní. Plzeň je každopádně velký favorit," řekl sportovní sekretář Vladimír Rosenberger.

Viktoria, která na podzim v lize porazila Mladou Boleslav 1:0, přistoupila k losu pragmaticky. "Vybraného soupeře jsme neměli, chtěli jsme hlavně hrát první zápas venku a to se nám splnilo, takže jsme spokojení," prohlásil sportovní ředitel vedoucího celku ligy František Mysliveček.

Los semifinále MOL Cupu

FK Jablonec - Sparta Praha, FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň.

Program:

5. dubna: 15:00 Mladá Boleslav - Plzeň (ČT sport),

14. dubna: 17:30 Plzeň - Mladá Boleslav (ČT sport).

Utkání Sparty s Jabloncem budou kvůli účasti pražského celku v Evropské lize hrána v náhradním termínu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy