Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Pardubické rovinové dostihy

Unikát Bakoš po zisku poháru. "Mám vlastně triple," smál se

Mladá Boleslav - Slovenský útočník Marek Bakoš se stal jediným fotbalistou působícím v české lize, který v této sezoně získal double. Na podzim hrál v týmu čerstvého ligového mistra Plzně, s Libercem vyhrál finále Poháru FAČR. K triumfu navíc přispěl klíčovým vyrovnávacím gólem, kterým si Slovan vynutil penaltový rozstřel.

Marek Bakoš
zdroj: ČTK

"Mám vlastně takový menší triple, protože jsem se i zachránil s Libercem. Když jsem byl v Plzni na předávání titulu, řekl jsem si, ještě kdybychom zvládli ten pohár, bylo by to něco fantastického. Nakonec to vyšlo, takže jsem s tou sezonou spokojený," řekl Bakoš, který v zimě zamířil z Plzně do Liberce.

Ve Slovanu je na jaře specialistou na klíčové branky. Ve 22. ligovém kole zařídil výhru 1:0 nad Brnem, která tým nastartovala k záchraně, a nyní v 86. minutě zajistil penaltový rozstřel. "Raději bych byl specialista na to, abych dával v každém zápase góly. Ale teď to tak vyšlo a jsem za to rád," uvedl.

Marek Bakoš: "Když jsem přestupoval, s lidmi z vedení a majitelem klubu jsme bavili o takovýchto cílech, že se zachráníme v lize a vyhrajeme pohár. Dávali jsme si pozor na vyjádření, ale nakonec jsme to vše splnili."

Na hřiště přišel jako střídající hráč a při zakončení ukázal zkušenosti. "Dobře se mi to tam objevilo. Pimpara mi odtáhl nějaké hráče, propadlo mi to do šestnáctky. Nechtěl jsem to řešit silou, to bych určitě trefil brankáře. Chtěl jsem to nějak dát kolem něj. To se podařilo, i když si na to trošku sáhnul," řekl.

V penaltovém rozstřelu byl určený jako pátý, ale nakonec nemusel jít kopat, protože jeho tým vyhrál už po čtvrté sérii. "Jestli jsem byl rád? Jak se to vezme. Kdybych nedal, byl bych naštvaný. Jsem rád, že jsem tam nemusel běžet a že jsme to vyhráli v tom nejkratším čase, jak to šlo."

Bakoš byl rád, že Liberec se v průběhu jara zvedl a konec sezony zvládl. Nejprve vybojoval záchranu a nyní díky pohárovému triumfu účast v předkole Evropské ligy. "Když si představíme, jak jsme odjížděli po poháru z Třince a prohrávali jsme před odvetou 1:3. Nakonec zakončíme sezonu takto, ani mě by to nenapadlo," usmíval se Bakoš.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy