Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Stochovo volání "smrt Spartě" nezůstane bez povšimnutí

Miroslav Stoch při závěrečné děkovačce pohárového utkání s Třincem skandoval "smrt Spartě". Kvůli urážlivému chování s ním zahájila řízení disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.

Je nám líto, video expirovalo.
Stochovi hrozí trest disciplinární komise za urážlivý pokřik

Stoch jako střídající hráč řídil velký obrat. Slavie v poločase prohrávala 0:1, ale nakonec zvítězila 5:1. Fanoušci ho po zápase vyzvali, aby do megafonu předříkal tradiční děkovačku.

Sedmadvacetiletý ofenzivní záložník doplatil na to, že zatím nezná slova. Jeden z členů "kotle" mu je našeptával a poradil mu ostřejší chuligánskou verzi, která obsahuje slovní spojení "smrt Spartě". Šlo prý o stejného fanouška, jenž při utkání na Bohemians hodil zpět na hřiště dres Halila Altintopa.

Stoch se může k situaci písemně vyjádřit do 5. října nebo ve stejný den dorazit na zasedání disciplinární komise na Strahov. Jednání v tomto týdnu se nemůže zúčastnit kvůli tomu, že se Slavií bude v Astaně na utkání základní skupiny Evropské ligy. Hrozí mu pokuta i zákaz činnosti.

Za slovenského fotbalistu se postavilo vedení klubu. "Slavia Praha plně stojí za Miroslavem Stochem. Hráčovo jednání nebylo úmyslné. Klub přijme opatření proti skutečnému viníkovi celé ostudy," uvedl na Twitteru šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy