Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Škoda přivítal syna čtyřmi góly, narodil se ve stejný den jako slavný Bican

Víc gólů v profesionální kariéře ještě Milan Škoda nedal. Čtyřmi trefami za sedmadvacet minut pomohl fotbalistům Slavie ve třetím kole Mol Cupu sestřelit druholigový Vyšehrad vysoko 8:0.

Slavící Milan Škoda ze Slavie
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"To nejlepší je to, že se mi narodil syn. Byl to fakt krásný pocit, už mám druhého, takže si to moc užívám," řekl šťastný střelec Slavie. "Všichni mi říkali, ať po gólu udělám na oslavu nějaké dudlíky a podobně. Ale to jsem nedělal. Samozřejmě v duchu vím, že je to pro něj a pro manželku, protože byla úžasná," dodal člen širšího kádru reprezentace.

Všechny čtyři góly dal mezi 16. a 43. minutou, po hodině hry pak střídal. "Říkal jsem si: Ty jo, mně se tam dneska odrazí všechno, to už je takové trapné. Samozřejmě kdybych dal i další, bylo by to hezké, ale už jsem to pak nějak nehrotil," uvedl Škoda.

Jeho dosavadním maximem v profesionálních soutěžích byly tři góly z února 2015 v Liberci, kde Slavia vyhrála v lize 3:1. "Dal jsem jeden hattrick v životě, nic víc. Nevím, že bych dal někdy čtyři góly. Možná ještě někdy v Bohemce, když jsme hráli s béčkem v divizi," přemítal Škoda.

Je nám líto, video expirovalo.
Slavia nadělila Vyšehradu osmičku

Syn se mu narodil v den, kdy by slavil 106 let legendární slávistický kanonýr Josef Bican. "Měli jsme termín 22. září. Asistent trenéra Řehák říkal, že to bude jasné, že se určitě narodí na Pepiho 25. září. A fakt to tak vyšlo," smál se Škoda.

Teď ho čeká příspěvek do klubové kasy, kterou sám obhospodařuje jako pokladník. "Máme to za dost. Už mi to kluci hlásili. Ale pokladník jsem já, tak o tom rozhodnu asi já. Za čtyři góly musíme udělat novou kolonku. A za dítě se něco taky platí," uvedl Škoda.

"Je mi trochu líto paní Škodové, protože jestli to takhle bude pokračovat, bude muset založit Klabzubovu jedenáctku," vtipkoval asistent trenéra Jaroslav Köstl. "Navíc je dnes den narození Pepiho Bicana, takže se takhle hezky propojily legendy. Nejdůležitější zprávou je narození malého Matiase, přejeme mu, aby to byl takový bombarďák a frajer jako jeho táta a střílelo mu to za Slavii. Řehi (Řehák) naléhal na Škodáka, aby se malý jmenoval Pepi, ale to nevyšlo," dodal Köstl.

Za Vyšehrad nastoupil od 82. minuty herec Jakub Štáfek, který hrál v seriálu Vyšehrad Julia Lavického. "Ze začátku jsem si říkal, že je to možná takové hloupé, že jdou hrát proti Slavii a udělají z toho takovou show. Ale když pak střídal, docela mě to pobavilo. Ve finále to bylo docela vtipné," řekl Škoda.

Štáfek před dvěma lety v seriálu nevybíravě se sexuálním podtextem mluvil o Škodově ženě. "Spíš než já bylo naštvané moje okolí. Ale už je to dávno pryč. Přešli jsme to, on mi zavolal a omluvil se," uvedl Škoda.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy