Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MFK Chrudim - FK Pardubice

Rozhodčí byli příliš úzkoprsí, kritizoval Páník Barošovo vyloučení z lavičky

Hrubé nesportovní chování, poškození vybavení hřiště – verdikt hlavního rozhodčího pohárového finále Petra Ardeleanua. Závěr: červená karta pro hvězdu Baníku Ostrava Milana Baroše. Úzkoprsost – takový byl zase pohled trenéra ostravského klubu Bohumila Páníka. Výsledek: Slavia vstřelila z penalty gól, pak přidala druhý a slaví double.

Bohumil Páník
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

"Nevím, co se dělo na lavičce. Já za záda nevidím, díval jsem se na hřiště. Myslím, že rozhodčí byli příliš úzkoprsí. Podle mě je to prostě hloupost vyhazovat takového hráče ze střídačky," řekl Páník po prohře 0:2.

Baroše stejně jako jeho spoluhráče naštval verdikt sudího Ardeleanua, který v 36. minutě po drobném kontaktu ostravského Václava Procházky s Michaelem Ngadeuem nařídil pro slávisty penaltu. Z ní Tomáš Souček otevřel skóre.

Na Barošovo chování na lavičce podle všeho hlavního sudího upozornil čtvrtý rozhodčí Jiří Houdek. "Červená karta během zápasu, hrubé nesportovní chování, poškození vybavení hřiště (lavičky příslušníků družstva). Několikanásobné udeření pěstí do krytu lavičky v přerušené hře, čímž došlo k jejímu poškození," uvedl po utkání Ardeleanu do zápisu.

Na plán s Barošem a Diopem už nedošlo

Baroš před finále doléčil zranění a kouč Páník ho chtěl nasadit do druhého poločasu. Sedmatřicetiletý útočník však obdržel červenou kartu stejně jako v podzimním ligovém duelu ve Vítkovicích, kde za úder loktem musel v 16. minutě předčasně pod sprchy. Baník tehdy i tak v oslabení zvítězil 2:1.

"Byl plán, že Baroš a Diop půjdou ve dvojici. Milan má zkušenosti proti takovým hráčům. Spoléhal jsem na to, že ve druhé půli zatlačí do stoperů, znejistí hru Slavie. Ale bohužel rozhodčí nás předešel," prohlásil Páník.

K penaltě se nechtěl vyjadřovat. "Penalta nás srazila dolů. Rozhodčí ji pískl. My to máme 60 metrů, takže nevidíte, co se dělo. Od toho jsou tam jiní," prohlásil Páník.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy