V šachu

Příbram padla v MOL Cupu s třetiligovým sokem, Baníku vystřelil postup Baroš

Prvním ligovým týmem, který letos vypadl z MOL Cupu, je Příbram. Svěřenci Romana Nádvorníka ve 2. kole poháru prohráli 1:2 na hřišti Chlumce nad Cidlinou z třetí nejvyšší soutěže. Sokol Lanžhot, který už stačil vyřadit třetiligové Znojmo, tentokrát nestačil na ostravský Baník, kterému podlehl 1:3.

Milan Baroš
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Příbramští, kteří v sobotu v lize deklasovali Jablonec 4:0, s outsiderem začali špatně a v 17. minutě jim vstřelil první branku Labík. Po hodině hry sice srovnal Voltr, ale v poslední minutě o vítězství Chlumce rozhodl Novotný. Příbram tak prohrála i čtvrtý venkovní soutěžní zápas v sezoně.

"Dostali šanci hráči z širšího kádru, kteří si myslí, že by měli být v základní sestavě a hrát v lize. Dneska měli možnost se předvést a bohužel to odehráli tak, jak to odehráli. Pro mě obrovské zklamání. Od některých hráčů strašně málo," řekl Nádvorník.

"První poločas jsme nechtěli běhat a pracovat tak, jak bychom měli. Stáli jsme dlouho nad balonem, nehráli jsme jednoduše na dva doteky. To jsme si řekli a chtěli jsme to zlepšit. Myslím, že nasazení se nám zlepšilo v druhém poločase, ale i přesto jsme neukázali kvalitu a nevypracovali jsme si žádné gólové šance," dodal příbramský trenér, jehož svěřence v sobotním 8. kole nejvyšší soutěže čeká doma Plzeň.

Sestřih utkání Sokol Lanžhot – Baník Ostrava

Ostravany proti Lanžhotu poslal už ve 2. minutě do vedení Smola, brzy ale bylo srovnáno, když se do sítě Baníku trefil Královič. Pak ale chyby v obraně Lanžhotu potrestal dvěma brankami Milan Baroš a Baník si tak odvezl výhru 3:1.

Opava si po sérii pěti ligových porážek částečně spravila chuť v Olešnici u Bouzova, kde zvítězila jasně 6:0. Hattrick týmu z olomoucké I.A třídy nasázel útočník Dedič.

Další celky z nejvyšší ligy soupeře přehrály třetiligové soupeře. Ligový nováček České Budějovice porazil Ústí nad Orlicí 2:0, Karviná v lokálním derby zvítězila nad Frýdkem-Místkem 3:1, Zlín zdolal Uničov 4:1. Teplice po obratu vyhrály v Písku 3:1, utkání museli ve druhém poločase otáčet i Bohemians 1905, kteří zdolali Zápy 3:2.

Už v úterý v MOL Cupu postoupily Olomouc a Slovácko. Pět týmů, které si v minulé sezoně zajistily účast v kvalifikaci evropských pohárů - obhájce trofeje Slavia, Plzeň, Sparta, Jablonec a Mladá Boleslav - do poháru vstoupí až ve 3. kole.

2. kolo českého fotbalového poháru MOL Cup:

Zápy - Bohemians Praha 1905 2:3 (0:1)
Branky: 62. P. Hašek z pen., 66. Matějka - 38. Jindřišek, 72. Keita, 81. Ugwu.
Sestava Bohemians: Valeš - Köstl, Hůlka, Šmíd - Bederka (66. Keita), Rada, Jindřišek (46. Hronek), Schumacher - Vaníček (46. Vodháněl), Ugwu, Nečas. Trenér: M. Hašek.

Mariánské Lázně - Liberec 2:5 (1:3)
Branky: 25. Peček, 86. Braun - 18. Chaluš, 32. Koscelník, 39. Alibekov, 59. Oscar, 74. Dordič.
Sestava Liberce: Knobloch - Fukala, Chaluš, Mara, Hybš (57. Gembický) - Oscar, Alibekov (70. Pešek) - Koscelník, Beran, Dordič - Musa (57. Ju Kang-hjon). Trenér: Hoftych.

Olešnice u Bouzova - SFC Opava 0:6 (0:2)
Branky: 10., 67. a 84. Dedič, 42. Bernadina, 47. Manzia, 70. Jurečka.
Sestavy Opavy: Fendrich - Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (72. Stáňa) - Manzia, Zavadil, Zapalač (56. Jurečka) - Šulc - Bernadina (46. Řezníček), Dedič. Trenér: Kopecký.

Ústí nad Orlicí - Dynamo České Budějovice 0:2 (0:1)
Branky: 40. Brandner, 71. Čavoš.
Sestava Č. Budějovic: Křížek - Čolič, Havel, Kulhánek, Helešic - Čavoš, Havelka - Brandner (67. Táborský), Mustedanagič, Provod - Schranz (79. Mršič). Trenér: Horejš.

Chlumec nad Cidlinou - Příbram 2:1 (1:0)
Branky: 13. Labík, 90.+1 Novotný - 56. Voltr.
Sestava Příbrami: Kočí - Nový, Kodr, Jablonský, Antwi - Polidar, Hájek, Dramé, Januška, Janota (55. Polák) - Voltr (90. Ptáček). Trenér: Nádvorník.