Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME 2019 Bělorusko

Liberec usiluje o semifinále poháru, proti je Zlín

Liberec – Poslední šanci dostat se letos opět do evropských pohárů má Liberec. V souboji dvou atraktivních mužstev vyzve Zlín, kterému také uniká čtvrté místo zajišťující předkolo Evropské ligy. Přímý přenos sledujte na ČT sport od 20:05.

Utkání Zlín - Liberec
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

Liberec o víkendu po výhře 2:0 nad Karvinou poskočil v lize na jedenácté místo a do zápasu půjde v dobrém rozpoložení. Naopak Zlínu se nedaří. Už osm kol nevyhrál, naposledy doma prohrál s Hradcem Králové 1:3 a klesl na pátou příčku. Přesto stále v lize bojuje o evropské poháry, zatímco pro Liberec je jedinou šancí, jak se do nich kvalifikovat, úspěch v MOL Cupu.

"Vloni jsme vypadli ve čtvrtfinále se Spartou, teď máme doma Zlín, což je samozřejmě výhodnější pozice. První prioritou je pro nás co nejdřív se zachránit v lize a druhou je takový náš sen dostat se do finále poháru," řekl liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

"Se Zlínem se nám v této sezoně příliš nedařilo, ale pozitivum vidím v tom, že je máme dobře zmapované. Navíc hrajeme doma, venku se nám tolik nedaří," dodal.

Liberec a Zlín se utkaly na úvod ligového jara a na severu Čech se rozešly smírně 0:0, v srpnu vyhráli "Ševci" doma 2:1. Vloni v osmifinále poháru postoupil na penalty Slovan.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy