FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Květ proměnil penaltu a Bohemians přešli přes Jihlavu do čtvrtfinále poháru

Fotbalisté Bohemians 1905 se stali prvními čtvrtfinalisty domácího poháru MOL Cupu. Pražský tým na svém hřišti porazil druholigovou Jihlavu 1:0. Jediný gól vstřelil Roman Květ v 55. minutě z penalty, první pokutový kop "Klokanů" v úvodním poločase neproměnil Vojtěch Novák.

Utkání Bohemians 1905 - Jihlava
zdroj: ČTK

Bohemians měli od začátku v Ďolíčku převahu. Do vedení se mohli dostat už po půl hodině hry, Novák však z pokutového kopu vysoko přestřelil jihlavskou branku.

S druhou domácí penaltou už si Květ po změně stran bezpečně poradil. Favorité na konci mohli přidat pojistku, ale gólman Vysočiny Jágrik zneškodnil velké šance střídajícího Keity i Krcha.

"Klokani" o těsné vedení nepřišli a částečně si zlepšili náladu po nezdarech v nejvyšší soutěži, kde prohráli ve čtyřech z posledních pěti kol a jsou na desátém místě tabulky.