Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MČR

Krejčí mladší po hořké porážce: Strašná škoda a strašná chyba. Třetí gól byl rozhodující

Rozhodující moment pohárového finále mezi Spartou a Slováckem? Podle Ladislava Krejčího mladšího blesková odpověď fotbalistů Slovácka na kontaktní gól Dávida Hancka. Český reprezentant litoval, že Pražané v závěrečném soutěžním duelu sezony nevyužili sebevědomí z vítězného derby v lize na Slavii a týmu z Uherského Hradiště na jeho hřišti podlehli 1:3.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy po finále poháru Slovácko - Sparta Praha

Slovácko poslal do vedení v 11. minutě Václav Jurečka z penalty, poté zvýšil Petr Reinberk. Letenští snížili v 42. minutě po výstavní Hanckově ráně z dálky, jenže přesně o minutu později Reinberk vrátil Slovácku dvoubrankový náskok.

"To mě mrzí ze všeho úplně nejvíc. Jestli nemáme tu sílu, nezkušenost, nebo jsme nastavení v hlavách, že nedokážeme udržet kontaktní gól těsně před poločasem a hned potom dostaneme z první šance gól... To je strašná škoda a strašná chyba. Třetí gól byl rozhodující," řekl Krejčí, který nastoupil s kapitánskou páskou.

Už první minuty podle něj určily, jak bude utkání vypadat. "Dlouhé balony v úvodu zápasu za naši obranu a důraz v odražených balonech nastavily ráz zápasu. Bohužel nedokážeme do každého zápasu nastoupit stejně, jako by bylo třeba derby. V tomhle nás bohužel tlačí bota, máme s tím problémy. Navíc si nevytvoříme dostatek šancí. Osobně jsem věřil, že do toho vstoupíme jinak, že udržíme nulu a využijeme své sebevědomí z minulého zápasu, ale bohužel," uvedl třiadvacetiletý Krejčí.

Kolem 70. minuty obstoupili hřiště policejní těžkooděnci se psy, zhruba po pěti minutách se ale stáhli. "Nezažil jsem to nikdy, ale úplně to nevnímáte, když hrajete zápas. Všimnete si toho, ale jenom na moment," konstatoval odchovanec brněnské Zbrojovky.

Sparta porážkou na Slovácku zakončila nepříliš povedené jaro. Do něj vstupovala v lize s tříbodovou ztrátou na čelo, nakonec ale za mistrovskou Plzní zaostala o 12 bodů. Minulé pondělí vedení klubu odvolalo trenéra Pavla Vrbu, jehož dočasně nahradil Michal Horňák. "Je pravda, že od jara jsme nedokázali více zápasů po sobě potvrzovat dobré výkony," prohlásil Krejčí.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články