Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Koubek před finále poháru: Se Spartou umíme hrát, i když je favorit

Spartu považuje před finále domácího poháru s Plzní za favorita. Západočeši si ale zároveň podle jejich trenéra Miroslava Koubka vysokým vítězstvím 4:0 v březnovém vzájemném duelu v lize dokázali, že mají na to, aby čerstvého českého šampiona porazili. Dvaasedmdesátiletý kouč také uvedl, že si nemyslí, že by Pražany jakkoliv ovlivnily sobotní oslavy obhajoby titulu. Přímý přenos finále sledujte na ČT sport a ČT sport Plus ve středu v 17:30.

Je nám líto, video expirovalo.
Sparta bude v Plzni usilovat o zisk double

"Nejenom v tom domácím zápase, ale i na Letné jsme si dokázali, že se Spartou můžeme hrát. Vitík tam v posledních sekundách vyhlavičkovával míč z prázdné branky. Sahali jsme po remíze, i tam jsme hlavně v druhém poločase předvedli dobrý výkon. Tady se nám to povedlo báječně," řekl Koubek.

"Vědomí, že s nimi můžeme a umíme hrát, nás určitě posiluje. Je to takové dobré zjištění do toho finále. Navíc jsme na domácím hřišti. Takže rozhodující je pro nás, že víme, že se Spartou můžeme uspět. I když Sparta je favorit, o tom není pochyb," doplnil nejstarší ligový trenér.

Poslechněte si Fotbal fokus podcast nejen o síle Sparty:

Vůbec nepředpokládá, že by soupeře mohly nějak negativně ovlivnit oslavy sobotní obhajoby titulu po výhře 5:0 v Mladé Boleslavi. "Sparta přijede v tom nejlepším rozpoložení, protože má obrovský motiv získat double. Téma oslav nebude mít žádný vliv. Když se podaří vyhrát ligu o víkendu, tak můžete slavit, jak chcete, a hlava pracuje pozitivně. Vůbec to neuškodí. Hráč se za tři čtyři dny dá dohromady a má natěšenou hlavu. Budou toužit po další trofeji. Nejsme naivní, abychom si mysleli, že to je nějaká naše výhoda," mínil Koubek.

Finále vzhledem k horšímu postavení v pohárovém koeficientu bude hostit plzeňská Doosan Arena, oba týmy ale požene vpřed stejný počet fanoušků. "Akusticky asi to domácí prostředí nebude hrát roli žádnou. Ale pokud jde o znalost domácího hřiště i prostorové vnímání, tak výhoda je na naší straně. O tom není pochyb," řekl Koubek.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih semifinále Plzeň – Zlín

S Plzní může získat třetí trofej – v roce 2015 s ní vyhrál ligu a následně Superpohár. "Zisk poháru by pro mě znamenal radost, nic víc, nic míň. Bylo by to hezké, příjemné. Finále je potvrzení naší dobré cesty v tomto roce. I v jiném poháru jsme byli úspěšní," připomněl Koubek letošní postup do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy.

Důležité podle něj bude ubránit silné a velmi produktivní sparťanské ofenzivní trio Jan Kuchta, Lukáš Haraslín a Veljko Birmančevič. "Klobouk dolů, co ti chlapci poslední dobou předvádějí. Sypou to tam. Budeme muset podat vynikající obranný výkon. Na každého je protizbraň, ale musíte to potom na hřišti předvést. Celkem se nám to v tom posledním zápase dařilo, tak uvidíme, jak na to navážeme," přemítal Koubek.

"Schéma Sparty je automatismus, je propracované, hraje pořád stejně, přesto vítězí. Není jednoduché to zvládnout. Individuální dovednosti hlavně po technické stránce, po stránce herního myšlení, pohybové kultury jsou nadstandardní. Můžete mít recept, všichni možná vědí, jak na to, přesto je Sparta mistrem. Já se domnívám, že právě na základě rozdílu v hrotových pozicích," doplnil Koubek.

Hejda: Víme, že sparťani bumbali

S Plzní získal kapitán Lukáš Hejda pět ligových titulů, prvenství v poháru mu ale stále uniká. "Všichni vnímáme důležitost utkání. Já sám pohár ještě nemám, do sbírky mi to chybí. Takže moje motivace je maximální. Myslím, že všichni se na to těšíme. Je to velký zápas o trofej, kterou chceme zvednout nad hlavu. A uděláme pro to maximum," uvedl.

Sparta půjde do finále čtyři dny po obhajobě ligového titulu po výhře 5:0 v Mladé Boleslavi. "Víme, že slavili, bumbali. Takže možná to nějakou souvislost potom na hřišti může mít. Ale myslím, že oni po tom double budou tak prahnout, že do toho taky dají maximum. Chtějí to potom oslavit v neděli a mít dva poháry. Ale pro nás byl už na začátku sezony jasný cíl něco zvednout. Když jsme takhle blízko, popereme se o to," prohlásil Hejda.

Na případný penaltový rozstřel se jeho tým nijak speciálně nechystal. "Nějak zvlášť jsme to netrénovali. Myslím, že rozhodne daná situace o tom hráči. Jak se cítí, jak to má nastavené v hlavě. Za mě to nejde nějak extra natrénovat. Vždy to vyplyne ze situace, kdo si jak věří," dodal Hejda.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články