Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Frýdek měl být za šlápnutí vyloučený, uznala komise. Královec se omlouval

Sparta měla od 31. minuty finále domácího poháru hrát v desíti bez Martina Frýdka. Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR uznala, že sudí Pavel Královec udělal chybu, když obránci pražského celku v zápase s Libercem po šlápnutí na Tomáše Malinského udělil jen žlutou kartu. Letenští duel nakonec ovládli po obratu 2:1.

Pavel Královec
zdroj: ČTK autor: Černý Vít

Malinského za bezbrankového stavu na útočné polovině nejprve fauloval Adam Hložek a následně mu šlápl na hrudník Frýdek. Jelikož Královec zákrok neviděl, doporučil mu videorozhodčí (VAR) Emanuel Marek přezkoumat situaci. Hlavní sudí po zhlédnutí záznamu udělil sparťanskému obránci pouze žlutou kartu, přestože podle komise šlo o hrubé nesportovní chování.

"Situaci jsem ze svého pohledu na hrací ploše vyhodnotil tak, že bezprostředně po sobě došlo ke dvěma přestupkům vůči Malinskému. Nejprve k jeho podražení a vzápětí k zákroku Frýdka. Ze svého pozičního postavení jsem druhý zákrok na hřišti vnímal tak, že šlo spíše o nezaviněný kontakt Frýdka s Malinským. Při komunikaci s VAR jsem uvedl, že jsem šlápnutí Frýdka na Malinského neviděl," uvedl Královec.

"Proto mi VAR doporučil přezkum na hrací ploše, po kterém jsem byl přesvědčen, že udělení žluté karty je dostačujícím osobním trestem za bezohledný přestupek. Při monitoru na hrací ploše jsem chybně posuzoval intenzitu přestupku a možnost vyhnout se ležícímu soupeři. Nicméně s odstupem času vím, že moje rozhodnutí bylo chybné a měl jsem Frýdkovi udělit červenou kartu za hrubé nesportovní chování," uznal Královec.

V 72. minutě naopak sudí podle komise správně nařídil penaltu pro Spartu za zákrok domácího brankáře Milana Knobloch na střídajícího Benjamina Tetteha. Guélor Kanga z pokutového kopu otočil stav a zařídil Pražanům výhru 2:1. Letenští po šesti letech získali vítěznou trofej.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy