Následuje
Buly

Finále MOL Cupu mezi Zlínem a Opavou slibuje vyprodanou kulisu v Olomouci

Olomouc - Finále domácího poháru slibuje báječnou kulisu. Duel mezi Zlínem a Opavou, který se odehraje v Olomouci, by měl být vyprodaný. Vstupenky pro zlínské příznivce zmizely v průběhu tří hodin, v Opavě se také očekává o lístky velký zájem. Na utkání se připravuje také olomoucká policie, chystá se bezpečnostní opatření. Kromě titulu z domácího poháru je pro vítěze ve hře také třetí předkolo Evropské ligy.

Andrův stadion v Olomouci
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Zlín uvolnil lístky pro fanoušky najednou a ve středu po poledni všechny zmizely, aniž by se dostalo na každého zájemce. "Původně jsme měli v plánu třídenní předprodej, ovšem zájem byl obrovský a již ve středu po poledni se po všech lístcích určených pro naše fanoušky jen zaprášilo. Stačily k tomu necelé tři hodiny," řekl sekretář Zlína Lukáš Pantálek.

Naopak Opava bude přidělené vstupenky uvolňovat postupně. "My to máme rozdělené. Ve středu začal dvoudenní předprodej pro permanentkáře, ostatní fanoušci mohou lístky kupovat od pátku. Ale očekáváme, že bude velký zájem a prodáme všechno," řekl tiskový mluvčí druholigového klubu Jaroslav Rovňan.

Kapacita olomouckého Androva stadionu byla pro finále snížena na 11 329 míst. Kluby však nedostaly k dispozici stejný počet vstupenek. "Stadion není v tomto směru ideálně projektován, a tak bylo rozhodnuto, že domácímu týmu, tj. Opavě, se přidělí celá severní tribuna (tj. 3850 míst). Celkem opavský klub dostal nakonec pro své potřeby 4280 vstupenek, ten zlínský 3410," vysvětlila na svých stránkách Fotbalová asociace ČR a odmítla nařčení, že by zlínské vstupenky zabavila pro vlastní potřebu. FAČR se také pokusí ještě několik stovek rezervních lístků uvolnit pro fanoušky Zlína.

Kvůli finále bude v pohotovosti v Olomouci také policie. Bližší informace k opatření zveřejní až na začátku příštího týdne. "Rozsah a charakter bezpečnostního opatření bude odpovídat rizikovosti utkání, to znamená, že do bezpečnostního opatření nasadíme odpovídající množství sil a prostředků. Policisté učiní vše pro zajištění veřejného pořádku a zabránění páchání protiprávního jednání," řekla krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Finále měl původně hostit pražský stadion v Edenu, kde sídlí Slavia. Zlín i Opava však projevily zájem hrát o trofej blíže svým fanouškům a sponzor poháru MOL nakonec s přesunem souhlasil. Vyvrcholení soutěže, jejíž vítěz postoupí do třetího předkola Evropské ligy, bude mít výkop v 17:30.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy