Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Čtvrtfinále MOL Cupu v Jablonci odložila mlha, náhradní termín bude upřesněn

Čtvrtfinále domácího poháru mezi Jabloncem a Plzní bylo kvůli husté mlze odloženo. Hlavní rozhodčí Dalibor Černý krátce před výkopem rozhodl, že podmínky by byly neregulérní. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže později.

Fanoušci Plzně na jablonecké Střelnici
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Jablonec trápila mlha většinu dne. Okolo 16:00 zahalila Střelnici ještě více a situace se nakonec nezlepšila ani s blížícím se výkopem. Sudí Černý proto musel duel zhruba deset minut před začátkem odložit.

"Na hřiště se snesla hustá mlha, nejde vidět na větší vzdálenost. Také není předpoklad, že by mlha ustoupila a posunuli jsme začátek utkání," řekl Černý v rozhovoru pro Českou televizi.

"Přibližně hodinu před utkáním to vypadalo, že by mlha možná mohla ustoupit, trochu se zvýšila viditelnost. Ale pak jsme šli dvakrát viditelnost zkontrolovat a nešlo vidět z jedné branky na druhou. Gólman by neměl přehled o dění na hrací ploše. Také asistenti by měli sníženou viditelnost při rozhodování o ofsajdovém postavení. Z toho důvodu by byly podmínky neregulérní," dodal Černý.

Oba týmy označily rozhodnutí sudího za správné. "Všichni jsme chtěli hrát, ale my ani fanoušci by nic neviděli. Mlha tu sice byla od rána, ale trochu jsme doufali, že to zmizí. Chtěli jsme hrát i proto, že teď předvádíme dobré výkony. Na začátku tréninku jsme aspoň viděli k rohovým praporkům, ale pak si to sedlo úplně a nebyly vidět ani praporky. Bylo by to neregulérní," konstatoval jablonecký středopolař Miloš Kratochvíl.

"Nedá se nic dělat. Už po příjezdu na stadion to nevypadalo dobře a situace se s blížícím se zápasem nelepšila, spíše naopak. Během rozcvičky jsme prakticky neviděli na druhou polovinu hřiště. Samozřejmě bychom byli všichni raději, pokud by se zápas normálně odehrál, ale přírodě prostě neporučíte," uvedl plzeňský záložník Lukáš Kalvach.

Náhradní termín se bude teprve hledat, neboť Západočeši mají nabitý program a příští týden vstoupí do vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy. "O náhradním termínu musí rozhodnout řídicí orgán soutěže, protože oba kluby se po odložení nedohodly na novém. Řešilo se více termínů, ale s ohledem na nabitý program Plzně bylo těžké najít nějaké okénko. Termínová listina je hodně nabitá. Uvidíme, s jakým řešením přijde řídicí orgán," poznamenal pro klubový web jablonecký mluvčí Martin Bergman.

Ze čtvrtfinálového programu zatím byl odehrán jen nedělní duel, v němž Opava v souboji druholigových celků porazila Duklu 2:0. Ve středu jsou na programu utkání Zlína s Libercem a pražské derby mezi Slavií a Spartou.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články