Boleslav otočila utkání a prošla přes Zápy do 4. kola poháru

Zápy - Fotbalisté Mladé Boleslavi postoupili do 4. kola MOL Cupu. Na hřišti třetiligových Záp sice prohrávali, ale výhru 2:1 zařídili Golgol Mebrahtu z pokutového kopu a kapitán Lukáš Magera, který vstřelil vítězný gól pět minut před koncem.

Trenér Leoš Kalvoda udělal v sestavě oproti lize spíše kosmetické změny, ovšem Zápy byly favoritovi silným soupeřem. Už ve 3. minutě se prosadil domácí Matějka. Ligový celek musel zabrat a Mebrahtu srovnal z penalty po faulu na Vukadinoviče.

Zápy však odolávaly až do úplného závěru. Jenže v 85. minutě se prosadil střídající Magera a zařídil očekávaný postup. Na gól mu nahrával Mebrahtu, který předtím trefil i tyč a byl tak hlavní postavou mladoboleslavského vítězství.

3. kolo českého fotbalového poháru - MOL Cupu:

Zápy - Mladá Boleslav 1:2 (1:1)

Branky: 3. Matějka - 20. Mebrahtu z pen., 85. Magera. Sestava Mladé Boleslavi: Šeda - Kalabiška (58. Fabián), Kúdela, Hůlka, Fleišman - Vukadinovič (58. Magera), Valenta, Mareš, Přikryl - Klobása, Mebrahtu (88. Chramosta). Trenér: Kalvoda.