Následuje
Běžkotoulky

Českému fotbalu chce velet Pelta

Praha – První jméno možného nástupce Ivana Haška v čele Fotbalové asociace (dříve ČMFS) je na světě. Mohl by se jím stát Miroslav Pelta, šéf jabloneckého fotbalového klubu. "Byl bych schopen do fotbalu přinést peníze," tvrdí Pelta v rozhovoru pro server Týden.cz. Hašek se vzdal předsednického křesla na valné hromadě v neděli. Odchází trénovat do klubu Al Ahlí ve Spojených arabských emirátech.

"Zkušenosti mám dlouholeté, působil jsem jako šéf STESu, národního týmu, okresního fotbalového svazu a v neposlední řadě regionálního Jablonce, který dlouhodobě patří mezi českou špičku," vysvětluje Pelta s tím, proč by si troufl na funkci šéfa českého fotbalu.

Pelta k myšlence podle svých slov přistupuje zodpovědně. "Zvažuji jazykovou bariéru, ale třeba i čas, který bych musel investovat. Musel bych bydlet v Praze, věnovat se tomu na sto procent."

Pokud by byl do křesla Fotbalové asociace ČR zvolen, šéfování FK Jablonec by se kvůli možnému střetu zájmů vzdal. Podle Pelty se během Haškova šéfování nepovedlo zbavit velkých kauz, např. kolotoče okolo Bohemek. Zmiňuje ale i korupční kauzu Olomouc a také špatné výsledky reprezentace. "To se musí zlepšit," dodává.

Mimořádná valná hromada, na které se bude volit nový předseda, bude svolána nejpozději do tří měsíců. Haškovu funkci dočasně převezal první místopředseda Dalibor Kučera. "Jsem přesvědčen, že fotbalové hnutí potřebuje osobu, která ho bude důstojně reprezentovat. Proto udělám vše pro to, aby v nejbližším možném volném termínu byla svolána mimořádná valná hromada," tvrdí.

Zdroj
ČT24

Hlavní zprávy