České Budějovice povede po čtyřech letech Cipro

České Budějovice - Novým trenérem fotbalistů Českých Budějovic bude do konce sezony František Cipro. Čtyřiašedesátiletý kouč se k jihočeskému týmu vrací po čtyřech letech a ve funkci nahradí Jiřího Kotrbu, který se bude v prvoligovém klubu znovu věnovat už jen práci generálního manažera a na trenérské pozici byl pouze dočasně.

Českobudějovičtí fotbalisté
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Kotrba naznačoval možnost, že angažuje právě Cipra, už před porážkou 1:5 od Jablonce, ovšem jeho nadřízený a faktický šéf klubu Karel Poborský se naopak několikrát nechal slyšet, že by raději přivedl kouče nesvázaného s prostředím jihočeského celku.Jenže to se nepovedlo, a tak se po několika letech vrací Cipro. "Jednali jsme s několika i renomovanými trenéry, ale někteří jsou stále pod smlouvou a další zase přiznali, že čekají na nabídku z atraktivnějšího klubu," vysvětlil funkcionář, podle něhož pro Cipra mluví i fakt, že poslední rok působil jako klubový skaut a řadu hráčů pro tým vytipoval právě on.

Podle Kotrby je největším přínosem Cipra, že tak zkušený trenér bude stále u mužstva, což v případě Kotrby v poslední době nebylo možné, protože zodpovídá za chod klubu i v jiných směrech. Tréninky proto vedli pouze asistenti. "Trenér na všech trénincích, to je momentálně to nejvíc, co mužstvo potřebuje," prohlásil generální ředitel.

Cipro je trenérem Českých Budějovic

Cipro naposledy v první lize vedl loni Slavii, kde působil jako dočasný trenér po odchodu Karla Jarolíma. České Budějovice trénoval v letech 2005 až 2007, před tím působil také v Plzni, Teplicích a Slavii, kterou dovedl v roce 1996 k titulu a do semifinále tehdejšího Poháru UEFA. V první lize má na kontě 227 utkání, z toho 110 jeho svěřenci vyhráli. Rázem tak vystřídal Kotrbu na prvním místě pomyslného žebříčku aktivních koučů, kteří mají největší zkušenosti s nejvyšší soutěží.

České Budějovice jsou druhým klubem, který v rozehrané sezoně změnil trenéra. Hned po prvním kole se rozhodli k razantnímu kroku v Baníku Ostrava, kde místo Karola Marka nastoupil Pavel Malura. V případě Jihočechů však nejde o klasickou výměnu trenérů, Kotrba hlavního kouče sháněl už od letní přípravy. Oba kluby jsou současně na chvostu prvoligové tabulky bez jediného bodu. Třetí klubem s nulovým ziskem je Olomouc, ta však o ně přišla za trest v korupční aféře.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy