Následuje
SP Rakousko

Češi už dlouho neměli tak slabou reprezentaci. Sborné se nemohou rovnat, píší v Rusku

Slavit po jasné výhře 5:1 nad Českou republikou? Podle ruských médií to není namístě. Novináři se totiž v komentářích shodli, že současná sborná je kvalitativně někde jinde. Server Sport express dokonce napsal, že takto slabou reprezentaci Češi dlouho neměli.

Stanislav Tecl v utkání s Ruskem
zdroj: ČTK/AP/ autor: Sergey Pivovarov

"Není to zrovna nejlepší měřítko síly naší sborné, (Češi) vršili chybu za chybou," poznamenal autor komentáře. Zápas podle něj nepatřil mezi ty, po nichž se otevírají lahve se šampaňským.

List Kommersant napsal, že v zápase s českým týmem šlo hlavně o reputaci. "Ještě nedávno byla česká reprezentace považována za rovnocennou s ruskou. Dokonce i v Lize národů se ocitly ve stejném koši. V pondělí to ale nevypadalo, že by se Češi mohli sborné rovnat," uvedl list.

Sestřih utkání Rusko - Česko

"Před třemi měsíci by takové vítězství Ruska nad Českem vypadalo fantasticky. Ve světle posledního vývoje tomu tak už není," napsal Kommersant.

Ani server Lifenews nepovažuje české mužstvo za právě nejsilnější. "Jistě, byl to jen přátelský zápas, který nic neřeší. Jistě, nebyl to nejsilnější tým Česka. Sborná ale prověřila náhradníky, vysoko zvítězila a udělala radost fanouškům. Ani po skvělém světovém šampionátu jsme si na nic takového nezvykli. Je ale zřejmě načase," konstatoval server.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy