Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Boston College Eagles - Denver Pioneers

Češi mají skvělého trenéra, prohlásil Yakin. Shaqiriho nechá v úvodu na lavičce

Ve čtvrtek se rozběhne další ročník Ligy národů a prvním soupeřem české reprezentace bude v utkání skupiny A2 Švýcarsko. Trenér soupeře Murat Yakin očekává v Edenu od národního týmu ofenzivní hru. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého podle něj v minulosti několikrát ukázali, že velké zápasy umějí. Yakin zároveň oznámil, že v úvodu nechá jen na lavičce jednu z opor záložníka Xherdana Shaqiriho. Přímý přenos sledujte od 20:10 na ČT sport a ČT sport Plus.

Kouč Murat Yakin na tréninku švýcarské reprezentace v Edenu
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Češi mají skvělého trenéra, který praktikuje odvážný a ofenzivní fotbal. Jsme si vědomi, že mají určité absence, ale stále mají hráče, kteří jsou kvalitní. V minulosti mnohokrát ukázali, že umějí hrát velké a důležité zápasy, že se dokážou právě v těch důležitých chvílích orientovat na výsledek," upozornil Yakin.

Vedle českého a švýcarského týmu jsou ve čtyřčlenné skupině ještě giganti Španělsko a Portugalsko. "Jsou čtyři skupiny Ligy A po čtyřech týmech, takže určitě nejde říct, že Češi jsou nějakým slabým mužstvem. Respektujeme každého soupeře. Na druhou stranu je pro mě důležité, jak hrajeme my. V posledních zápasech jsme si získali naší hrou respekt a chceme na to navázat. Máme 22 hráčů do pole a čtyři brankáře, dá se předpokládat, že řada z nich dostane šanci," uvedl Yakin.

"Všichni hráči se velmi těší. Je o co hrát, máme velmi těžkou skupinu. Pochopitelně chceme zůstat v té nejvyšší divizi. Máme za sebou dobrý týden tréninku, na hráčích nebyla patrná žádná únava. Je to pro nás současně také příprava na mistrovství světa. Chceme jít krok za krokem a každým zápasem se zlepšovat," doplnil sedmačtyřicetiletý Yakin, jehož svěřenci na rozdíl od českého týmu postoupili na podzimní světový šampionát v Kataru.

V Praze do základní sestavy nenasadí bývalého hráče Bayernu či Liverpoolu Shaqiriho. Třicetiletý záložník se teprve v úterý připojil k týmu po příletu z Chicaga. "Až dnes bude poprvé pořádně trénovat. Nemá smysl ho nasadit od začátku, protože jsou hráči, kteří trénují od začátku. Ale je to skvělý fotbalista a bude připraven naskočit," prohlásil Yakin.

Švýcarský tým během tréninkového kempu navštívil legendární tenista Roger Federer, který po operaci stále nehraje. "Byla to velká čest ho potkat. Pro mě to bylo poprvé, kdy jsem ho potkal. Pro nás Švýcary je obrovskou osobností. Doufám, že ho brzy uvidíme na kurtu. Rady nám žádné nedával, on se spíše orientuje na tenis," uvedl s úsměvem obránce Nico Elvedi.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články