Černý se za Twente konečně trefil, přesto jeho klub remizoval s Feyenoordem

Český fotbalista Václav Černý vstřelil v nizozemské lize po více než čtyřech letech gól a zařídil remízu Twente Enschede 1:1 na hřišti Feyenoordu. Dvaadvacetiletý křídelní útočník nastoupil i v druhém kole soutěže v základní sestavě a odehrál 78 minut.

Václav Černý v barvách Twente
zdroj: Twitter Twente

Černý se prosadil už ve druhé minutě, kdy využil Danilovo přiťuknutí patou a z hranice vápna poslal míč technickou střelou k tyči. V lize skóroval poprvé od 1. května 2016, kdy se trefil ještě v dresu Ajaxu Amsterodam právě proti svému současnému zaměstnavateli.

Feyenoord vyrovnal kuriózním způsobem. Steven Berghuis nejprve neproměnil pokutový kop, při snaze o dorážku byl ale znovu faulován a druhou penaltu už nekompromisně poslal pod břevno. Oba týmy mají po dvou kolech čtyři body.

Výsledky 2. kola nizozemské fotbalové ligy

Nizozemská fotbalová liga - 2. kolo:

Haag - Groningen 0:1, Feyenoord Rotterdam - Twente Enschede 1:1 (za hosty gól Černý), Tilburg - Almelo 4:0