Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Čelůstka míří do Trabzonsporu

Praha - Fotbalový obránce Ondřej Čelůstka má namířeno z pražské Slavie do Trabzonsporu. Bronzový medailista z nedávného mistrovství Evropy jednadvacítek dnes v týmu tureckého vicemistra úspěšně prošel lékařskou prohlídkou a v sobotu začne se souhlasem Pražanů trénovat s novým klubem na soustředění v Nizozemsku. Administrativní potvrzení přestupu však musí počkat až na valnou hromadu Slavie, která se uskuteční 18. července.

"Oba kluby jsou domluveny, Ondra podepsal předběžnou pětiletou smlouvu. Definitivně bude přestup dotažen až po valné hromadě Slavie," uvedl Čelůstkův agent Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest International. Podle tureckých médií může Slavia za Čelůstku vyinkasovat až tři miliony eur (asi 72 milionů korun).

Trabzonspor skončil v uplynulé sezoně turecké ligy druhý a zajistil si tak start ve 3. předkole Ligy mistrů. Je však možné, že bude přímo startovat v hlavní soutěži, jelikož mistrovské Fenerbahce se zapletlo do korupčního skandálu a hrozí mu, že o Ligu mistrů přijde. Pak by jeho místo pravděpodobně zaujal Trabzonspor.

Dvaadvacetiletý univerzální obránce startoval na nedávném evropském šampionátu jednadvacítek v Dánsku, kde byl vybrán mezi nejlepších 23 hráčů turnaje. Nyní by se měl stát třetím Čechem, který oblékne dres Trabzonsporu. Před ním jeho barvy hájili Tomáš Jun a Karel Rada.

Pro Čelůstku půjde o druhé zahraniční angažmá, vloni na jaře působil v italském Palermu. V české lize odehrál v dresu Slavie a předtím Zlína 65 utkání a zaznamenal šest branek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy