Následuje
SP Lotyšsko

Čech si zlomil nos, jeho start v baráži je nejistý

Londýn – Fotbalový brankář Chelsea Petr Čech si v utkání anglické Premiér League proti Blackburnu Rovers zlomil nos a není tak jisté, zda bude moci nastoupit v klíčovém dvojzápase baráže českého týmu proti Černé Hoře. Informaci potvrdil Lukáš Přibyl ze společnosti Sport Invest, která reprezentačního gólmana zastupuje. Úvodní barážový duel přitom sehraje český tým už v pátek v Praze.

Petr Čech
zdroj: Getty Images autor: Michael Regan

po vyšetření v nemocnici po návratu do Londýna. "Uvidíme, jak to dopadne. Pokud budu moct chytat, tak jedině s maskou. K tomu ta helma, to budu jak Batman," uvedl na svém webu Čech, který se snažil situaci obrátit v žert. "Zatím nechci dělat nějaké prognózy. Uvidíme, co řeknou doktoři," podotkl.

Zranění si přivodil hned v úvodu duelu v deváté minutě, kdy ho nechtěně v jednom ze soubojů zasáhl vracející se spoluhráč Ashley Cole. Zápas po dlouhém ošetřování dochytal, přestože si ze srážky odnesl zlomený nos a celé utkání krvácel. "Vychytal jsem domácího útočníka, ale jak tam dobíhali spoluhráči, Ashley Cole mě nechtěně trefil. Říkal jsem si, že je hotovo, vypadalo to hodně špatně," uvedl Čech.

Nejprve si myslel, že bude muset střídat. "Proto jsem gestikuloval k lavičce, ať připraví náhradníka. Ale pak mi to v rámci možností ošetřili a nějak jsem to dochytal," prohlásil gólman. Zranění ho ale po celý zápas limitovalo. "Měl jsem nos zacpaný tampóny a nějak přelepený, ale stejně skoro celý zápas krvácel. Plival jsem krev, teče mi to do pusy," popisoval Čech, který navzdory handicapu udržel čisté konto a přispěl k výhře "Blues" 1:0.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy