Následuje
FIS magazín SP

Čech po Euru zváží konec reprezentační kariéry

Praha - Novopečený fotbalista roku Petr Čech po letošním Euru zváží, zdali neukončí reprezentační kariéru. Českému brankáři Arsenalu bude v květnu 34 let, v národním týmu své působení začal v roce 2002. Spolu s Karlem Poborským je se 118 starty rekordmanem české reprezentace.

Petr Čech
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Po mistrovství Evropy si doma sednu a zvážím, jestli budu pokračovat dál, nebo nebudu," řekl Čech po vyhlášení ankety Fotbalista roku, kterou poosmé v kariéře vyhrál.

"Samozřejmě léta přibývají a uvidíme, jestli to, že ubude cestování a zápasy, možná třeba prodlouží mou kariéru v klubu. Nechci předbíhat. Každopádně po Euru bude chvíle, kdy zapřemýšlím, co dál," doplnil bývalý brankář Sparty, Rennes nebo Chelsea.

V reprezentaci působí už od roku 2002 a při absenci Tomáše Rosického vykonává funkci kapitána. Ale vytížení v klubu pro něj bývá fyzicky náročné.

"Může to ve všech soutěžích být přes šedesát zápasů za sezonu. Prakticky patnáct let odehraju šedesát zápasů za sezonu, a to je někdy i znát. Uvidíme, jak se budu cítit. Budu se tím zabývat, přece jenom jsem v národním týmu odehrál čtrnáct let, což je strašně dlouhá doba," prohlásil Čech.

Fotbalistou roku 2015 se stal Petr Čech
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy