Následuje
VK Ostrava - Kladno volejbal cz

Čech: Naštěstí v Norsku nešlo o kvalifikační zápas

Oslo - Podle brankáře Petra Čecha je jediným štěstím, že čeští fotbalisté utrpěli debakl 0:3 v Norsku jen v přípravném duelu a ne v soutěžním utkání. Gólman londýnské Chelsea radí na nezdar rychle zapomenout, ale zároveň si z něj vzít ponaučení pro zářijový klíčový zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy ve Skotsku. Tvrdí, že facka, kterou Norové národnímu týmu uštědřili, může být i prospěšná.

"Můžeme to shrnout jednoduše - nic se nám nepovedlo. Můžeme na tom zápase najít jedinou pozitivní věc, a to je fakt, že se zápas nepočítá do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy," řekl Čech po středečním duelu.

Český tým podle něj nesplnil vůbec nic, co si před utkáním řekl. "Je to jeden z těch zápasů, kdy se člověk připraví, jde na zápas a pak to bohužel dopadne úplně obráceně. Nic z toho, co jsme si řekli, co jsme chtěli hrát, prakticky neexistovalo. Je to škoda, protože atmosféra byla dobrá a všichni jsme věřili, že generálku na Skotsko zvládneme s dobrým výsledkem," litoval Čech.

Petr Čech:

"Dostali jsme facku a mělo by se to projevit v tom, že na další zápas budeme připraveni a psychicky silní, abychom ustáli kritiku i důležitost toho zápasu."

Ohlasy po utkání Norsko - Česko

Místo toho ale bude chtít se spoluhráči nezdar v Norsku rychle hodit za hlavu. "Je potřeba prostě na zápas zapomenout a připravit se na Skotsko. Myslím, že výhodou je, že Norové hráli opravdu podobně. Ve chvíli, kdy dali gól, tak nás prakticky nechali hrát, dobře bránili a čekali na brejk. Ve Skotsku to může být podobné a já věřím, že si s tím poradíme lépe," doufal český gólman.

Národní tým podle něj především musí hrát s mnohem větším důrazem a nasazením. "Myslím, že to všechno bylo o jediné věci - o agresivitě. Soupeř byl o hodně důslednější a agresivnější v soubojích a prakticky z toho pramenily všechny jeho šance. Sice jsme v některých pasážích dobře drželi míč, ale bylo nám to k ničemu, protože v důležitých chvílích jsme prohráli osobní souboj," podotkl Čech.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy