Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Čech: Jsem rád, že jsem se dokázal oprostit od všech emocí

Wembley - Dlouhých jedenáct let oblékal dres Chelsea, v neděli se brankář Petr Čech poprvé postavil proti ní. Prožil emočně náročný zápas, o to víc ho potěšilo, jak se dokázal zkoncentrovat a pomohl Arsenalu k výhře 1:0 a zisku Superpoháru.

Petr Čech
zdroj: Reuters

"Byl jsem v Chelsea hodně dlouho, zažil jsem tam skvělých jedenáct let. Jsem rád, že jsem se dokázal oprostit od všech emocí a stoprocentně se koncentroval jen na fotbal," řekl Čech. "Bylo docela těžké hodit emoce za hlavu, ale člověk si s tím musí umět poradit. Věděl jsem, že to nebude snadné, ale zvládl jsem to," dodal.

Samé trofeje

S Arsenalem hned v prvním soutěžním utkání po přestupu slavil zisk trofeje. Celkem se mohl se Superpohárem vyfotit potřetí v kariéře. "Já už nějaké poháry získal, ale tohle bylo jiné v tom, že byl první v novém klubu. Moc si toho vážím. Když to přeženu, tak jsem zatím hrál za Arsenal tři zápasy a po každém jsem dostal pohár. Bylo by hezké, kdyby to tak pokračovalo, ale teď si asi nějakou dobu budeme muset počkat," prohlásil reprezentační gólman, který předtím získal s Arsenalem trofeje v přípravných turnajích.

"Jsem opravdu rád, že jsme vyhráli. Strašně mě potěšilo přijetí od obou táborů fanoušků, za to všem moc děkuju. Odehrál jsem první velký zápas v novém klubu, skončil vítězstvím a ziskem trofeje. Co víc si můžu přát?" řekl Čech, kterému tleskali jak fanoušci Arsenalu, tak i Chelsea, kteří nezapomněli, co pro klub odvedl.

Arsenal po dlouhé době dokázal Chelsea porazit i díky velmi dobře fungující defenzivě. "Měli jsme slušný začátek, pak převzala trochu iniciativu Chelsea, ale my dali v pravou chvíli gól a ten nám hodně pomohl. Soupeř to musel více otevřít a my si s tím poradili až na dvě velké šance velice dobře. Výborně jsme bránili a měli jsme to relativně pod kontrolou," konstatoval Čech. "Vítězství je hodně cenné, protože jsme hráli proti týmu, který znovu bude velkým favoritem na titul, a určitě nám to dodá sebevědomí," dodal.

Sám k němu pomohl velmi důležitým zákrokem proti přímému kopu Brazilce Oscara. "Míč jsem viděl docela pozdě, někdo tam ještě přeběhl. Čekal jsem, jestli Oscar nevymyslí nějakou kulišárnu, protože se dobře známe. Proto jsem do poslední chvíle vyčkával. Kopl to velmi dobře, jednoduše. Tak, jak to většinou dělává," popsal Čech.

Je nám líto, video expirovalo.
Arsenal FC - Chelsea FC
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy