Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Čech je definitivně brankářem Arsenalu, podepsal smlouvu na čtyři roky

Londýn - Petr Čech definitivně po 11 letech opustil Chelsea a přestoupil do konkurenčního Arsenalu. Přestupová částka ani délka Čechovy smlouvy nebyly oficiálně zveřejněny. Podle BBC však Arsenal za českého gólmana zaplatil 10 milionů liber (okolo 384 milionů korun) a poskytl mu čtyřletou smlouvu za 100 tisíc liber (necelé čtyři miliony korun) týdně.

Petr Čech
zdroj: ČTK autor: David Price

"Mám velkou radost z toho, že mohu spojit své síly s Arsenalem, už se těším na předsezonní přípravu. Zůstal mi stejný hlad po úspěchu jako na začátku kariéry," uvedl Čech. "Miluji výzvy, které stojí před špičkovými světovými hráči, když nastupují v Premier League. Když mi Arséne Wenger řekl o ambicích klubu, o tom, jak vidí moji roli v týmu, rozhodnutí bylo jasné," dodal.

"Petr Čech je hráčem, kterého jsem dlouhodobě obdivoval, a mám velkou radost, že se rozhodl jít k nám," sdělil trenér Arsenalu Wenger. "Dokázal v mnoha sezonách, že je jedním z nejlepších brankářů na světě, a pro náš tým bude velkou posilou."

Třiatřicetiletý brankář české reprezentace by v Arsenalu měl mít pozici jedničky, o kterou zřejmě bude bojovat s Wojciechem Szczesnym z Polska. Kolumbijský gólman David Ospina by nejspíš klub měl v nadcházejících týdnech opustit, spekuluje se o jeho přestupu do Fenerbahce. 

Zatím není jisté, zdali do klubu přijde i Čechův francouzský trenér Christophe Lollichon, který s hráčem působil již v Rennes a který je nyní pod smlouvou v Chelsea. "Dosud mě v tomto směru nikdo nekontaktoval," řekl Lollichon francouzskému listu L'Équipe. Za Čecha již Chelsea podle informací deníku The Telegraph hledá náhradu a hodlá na Stamford Bridge přivést jedničku Stoke Asmira Begoviče.

Je nám líto, video expirovalo.
Petr Čech pro ČT sport: Bylo to nejsložitější rozhodnutí mé kariéry

Petr Čech: "Těším se na nové výzvy. Samozřejmě je to zvláštní pocit podepisovat smlouvu s Arsenalem. V minulé sezoně jsem si dokázal, že mě fotbal baví pořád stejně a mám stejnou motivaci na sobě pracovat a zlepšovat se. Tohle pro mě byla velká výzva. Přecházím k rivalovi, ale fotbalové hledisko vše přehlušilo. Premier League je pro mě nejlepší liga ve světě a vždy jsem ji chtěl hrát. Pořád věřím, že je to liga, kde chci působit, a tohle je pro mě možnost, jak v ní pokračovat a prát se o své místo v sestavě."

Čech za svých 11 let v Chelsea pomohl klubu čtyřikrát vyhrát anglickou ligu i pohár, v roce 2012 s ní triumfoval v Lize mistrů a rok nato v Evropské lize. Na svém kontě má český brankář 168 zápasů s čistým štítem v Premier League. A právě motivace překonat rekord v počtu vychytaných nul, který se 170 zápasy drží David James, je pro hráče podle Telegraphu jedním z faktorů, kvůli nimž chce hráč zůstat v Anglii. Pro Arsenal pak hovoří mimo jiné úmysl zůstat v Londýně kvůli rodině.

Hned na začátku sezony by se Čech mohl představit v utkání proti Chelsea. Oba kluby se 2. srpna utkají ve Wembley o anglický superpohár Community Shield.

Dopis Petra Čecha fanouškům Chelsea

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy