Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Čech asi v létě odejde, Kadeřábek chce do Bundesligy, říká agent obou hráčů

Praha – Vše nasvědčuje tomu, že Petr Čech po jedenácti sezonách skončí v Chelsea, jeho případný přestup by se však měl uskutečnit až v létě. V rozhovoru pro deník Sport to tvrdí Viktor Kolář, šéf agentury Sport Invest, která hráče zastupuje. Další Kolářův klient a český reprezentant, pravý obránce Sparty Pavel Kadeřábek, prý také vyhlíží letní přestup a touží po bundesligovém angažmá.

Fotbalisté Chelsea slaví výhru
zdroj: ČTK/AP

Petr Čech poprvé za dobu svého působení v Chelsea není jedničkou, a tak se o jeho případném zimním přestupu spekulovalo celý podzim. Kolář však má za to, že brankář do léta zůstane v Londýně. "Všechno vypadá tak, že zůstane do konce ročníku v Chelsea," uvedl Kolář. "Je tam velká vůle a přání ze strany trenéra a klubu, aby Petr zůstal a pomohl vyhrát titul. Zároveň se během podzimu nastavily podmínky pro případný odchod, ale ten je nyní nerealizovatelný," dodal.

Čech přišel v Chelsea o pozici jedničky v létě po příchodu belgického gólmana Thibauta Courtoise. "Petr má stále ambici chytat co nejvíce zápasů, což aktuálně není možné, každopádně má vcelku dobrý pocit z celkového přístupu i toho tréninkového. Klub mu ukazuje respekt, pracuje se s ním stejně, jako když byl na pozici číslo jedna," přidal Kolář.

"Nepociťuje rozdíl v přístupu k němu a Courtoisovi. Nedělají rozdíl mezi brankáři, což je pro něj důležité. Dohoda je taková, José (Mourinho, trenér Chelsea) ji zatím plní, že by měl Petr dostávat příležitost, aby zůstával v zápasové praxi. Pro trenéra je velká úleva, když ví, že má post brankáře špičkově pokrytý," říká šéf Sport Investu.

Čech, který má s Chelsea smlouvu do léta 2016, zatím v sezoně odchytal pět zápasů a v létě je připraven svou pozici řešit. "Nic se nemění na tom, že Petr chce nadále chytat, takže budeme zvažovat všechny možnosti. Věřím, že získá titul, že Petr dostane šanci a odchytá zápasy bez obdržené branky, aby se přiblížil vysněnému cíli překonat rekord čistých kont. A uvidíme, co ostatní kluby."


"Liverpool ví, že Petr bude v létě k dispozici"

Podle Koláře je nejpravděpodobnější setrvání v Anglii. "Na pomyslném žebříčku je prioritou zůstat tam. Případně by to mohl být nějaký velký klub ve Španělsku. A nějaký klub z hlediska výzvy v Německu či jeden ve Francii. Itálie není trh, o kterém by Petr přemýšlel," uvedl.

Zájem o Čecha projevily mimo jiné Barcelona a Real Madrid, kde působí bývalý kouč Chelsea Carlo Ancelotti. "S Realem jsme v kontaktu, řekli jsme si, že si někdy v březnu vyhodnotíme aktuální stav, který nastane. Real ale v tuto chvíli nepotřebuje brankáře, není to na stole, aby se o tom mluvilo jako o případném transferu. Barcelona monitorovala situaci ke konci přestupového období. Ale interes pro tuto zimu není," prohlásil Kolář.

Nedávno se také spekulovalo o zájmu Arsenalu a Liverpoolu. "Řeknu to tak: na každém šprochu je pravdy trochu. Vidím, že Arsenal dlouhodobě potřebuje brankáře špičkové úrovně, a podle mě to byl a je klub, který by měl Petra oslovit," řekl Kolář.

"Liverpool by z dlouhodobějšího hlediska na této pozici potřeboval jednoznačně posílit. Je to koneckonců na nich. Vědí, že Petr bude v létě k dispozici. Věřím, že v letním transferovém okně se k tomu Chelsea postaví tak, že bude mít za Petra minimální, ne-li žádné požadavky na jeho transfer. A jako jedna z klubových ikon a legend by měl dostat šanci a právo vybrat si, kam půjde," dodal.

Podle Koláře však není vyloučeno, že Čech v Chelsea zůstane. "Já udělám všechno pro to, aby se Petr cítil šťastně. A to znamená, že bude chytat. Ale může se stát i úplně bláznivá věc, Real se rozhodne, že bude chtít mít španělskou jedničku, a získají De Geu. Nebo si řeknou, že chtějí Courtoise, a udělají nabídku, kterou neodmítne ani Chelsea. Pak se může stát, že Petr v Chelsea ještě prodlouží. Těch alternativ je pořád určitá řada," uzavřel.

Slavící Pavel Kadeřábek ze Sparty
zdroj: ČTK autor: kammermayer milan

Kadeřábek chce v létě do Bundesligy, říká Kolář

Další člen reprezentačního výběru, pravý obránce Pavel Kadeřábek, by také v létě mohl odejít z klubu, s nímž je dlouhá léta spjatý. Sparťanský odchovanec podle Koláře sní o přestupu do německé nejvyšší soutěže. "Pavel je velký sparťan, je klubu vděčný, že ho vychoval. Jaroslav Hřebík je jeho druhý táta. Ale lákají ho výzvy, které čekají za hranicemi, a chce po sezoně odejít. Jeho sen je hrát Bundesligu, začíná se učit německy," tvrdí hráčův agent.

Podle Koláře sparťanský fotbalista je jedním z mála českých hráčů, kteří mají naději na přestup do špičkové evropské soutěže. Kadeřábkovi hraje do karet nízký věk a pohárové i reprezentační zkušenosti. "Na trhu je miliarda volných hráčů. Takže kluby, které jsou ochotny zaplatit přes 2,5 milionu eur, nekoupí nikoho, kdo by nesplňoval tyto parametry," usuzuje Kolář.

V případě, že by Sparta ke Kadeřábkovu odchodu svolila, může podle agenta očekávat přestupní částku v relaci 3 milionů eur (zhruba 80 milionů korun). "Na základě několika sezení, která proběhla v předchozích měsících, věřím, že v průběhu jara přijde pro Spartu adekvátní nabídka a Pavel dostane od klubu příležitost na přestup. Myslím, že jeho cena se pohybuje okolo tří milionů nebo lehce přes tři plus bonusy. To je ale pouze můj osobní odhad vycházející z trhu, jiné představy může mít klub," myslí si šéf Sport Investu.

O konkrétním zájemci však Kolář hovořit nehodlá. "Zájemce bych asi nespecifikoval. Ale peníze, o kterých mluvíme, umí zaplatit jen některé kluby. Bayern, to je ovšem mimo. A pak kluby typu Leverkusenu, Dortmundu, Hoffenheimu či Schalke," představuje vytoužené možnosti Kadeřábkův agent.

Zdroj
ČT sport, ČTK, deník Sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články