Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Casillas už střelce trápit nebude, veleúspěšné kariéře dal definitivně sbohem

Jeden z nejlepších brankářů fotbalové historie Iker Casillas ukončil v 39 letech profesionální kariéru. Poslední soutěžní utkání odehrál mistr světa z roku 2010 loni v dubnu, o měsíc později prodělal na tréninku FC Porto infarkt a následně kvůli tomu podstoupil operaci. V této sezoně byl členem realizačního týmu portugalského mistra a na trávníku už se neukázal.

Iker Casillas
zdroj: REUTERS autor: Carl Recine

"Dnešek je jedním z nejdůležitějších a zároveň nejtěžších dnů v mém sportovním životě. Nastal čas říct sbohem," napsal na sociálních sítích Casillas.

"Důležitá je cesta, po které jdeme, a lidé, kteří nás při ní obklopují. To, kam nás zavede, záleží jen na naší práci a úsilí. Myslím, že bez váhání můžu říct, že moje cesta je přesně tou, o které jsem snil," pokračoval Casillas v dlouhém dopisu na rozloučenou.

V dresu Realu Madrid získal řadu titulů v čele s třemi trofejemi z Ligy mistrů. Po 16 letech odešel do Porta, kde absolvoval posledních pět sezon. Jako kapitán dovedl španělskou reprezentaci ke zlatu na MS 2010 a také k triumfům na evropských šampionátech 2008 a 2012. Za Španělsko sehrál 167 utkání, jeho národní rekord loni překonal Sergio Ramos.

V anketě Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) byl pětkrát vyhlášen nejlepším světovým brankářem roku a v hlasování o nejlepšího gólmana 21. století skončil v roce 2012 druhý za Italem Gianluigim Buffonem.

Před časem Casillas hodlal kandidovat na předsedu Španělského fotbalového svazu, ale nakonec si to rozmyslel. Podle španělských médií se vrátí do Realu a stane se poradcem prezidenta "Bílého baletu" Florentina Péreze.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy