Následuje
Brněnská laťka 2020

Capello: Se mnou by Anglie došla dál

Moskva - Novopečený trenér ruské reprezentace Fabio Capello si myslí, že Anglie by pod jeho vedením došla na nedávném mistrovství Evropy dál než do čtvrtfinále. Šestašedesátiletý kouč z Anglie odešel počátkem roku po neshodách s anglickou fotbalovou asociací ohledně odebrání kapitánské pásky Johnu Terrymu.

Fabio Capello
zdroj: ISIFA

Capello se ve čtvrtek stal novým trenérem Ruska a zhodnotil i výkony svého předchozího týmu pod nástupcem Royem Hodgsonem. "Kdybych byl u anglického týmu, dopadlo by to lépe," citoval bývalého kouče AC Milán, Juventusu a Realu Madrid web BBC.

Capello před Eurem odešel na protest proti rozhodnutí svazu odebrat kvůli údajnému rasistickému chování kapitánskou pásku Johnu Terrymu z Chelsea. Toho před čtrnácti dny anglický soud obvinění zprostil. "Pracoval jsem na všem čtyři roky, všechno se mi v Anglii dařilo. Ale po těch událostech jsem byl hodně naštvaný a chtěl skončit," řekl Ital.

"Kvalifikovali jsme se na závěrečný turnaj a jen události kolem Terryho zavinily, že jsem na něj nejel. Ve smlouvě s FA bylo totiž jasně řečeno, že rozhodnutí o kapitánovi bude na mně. Bylo to tam černé na bílém," vysvětlil trenér, který na lavičce Anglie vyhrál 28 z 42 zápasů.

Neoprávněné chování asociace mu prý zhatilo plány. "Každý kouč národního týmu roky pracuje s určitým cílem - ale já nedostal příležitost bojovat za Anglii na šampionátu," prohlásil zklamaný Capello, který má nyní za úkol dovést Rusko na příští mistrovství světa do Brazílie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy