Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Bývalý kouč Barcelony Martino povede Argentinu

Buenos Aires - Novým trenérem fotbalistů Argentiny se podle očekávání stal Gerardo Martino. Bývalý kouč Barcelony nahradil Alejandra Sabellu, kterému po nedávném mistrovství světa, kde s týmem postoupil až do finále, skončila smlouva.

Gerardo Martino
zdroj: ČTK/AP

Jednapadesátiletý Martino, jenž podle agentury Reuters podepsal smlouvu do roku 2018, byl bez angažmá od května, kdy odstoupil v Barceloně. Pod jeho vedením katalánský celek prožil po šesti letech první sezonu bez zisku velké trofeje.

Martino se u argentinské reprezentace opět potká s hvězdným Lionelem Messim, kterého vedl v Barceloně. Jeho prvním utkáním ve funkci bude přípravný zápas 3. září v Düsseldorfu s Německem. Působení u národního týmu své rodné země tak odstartuje proti soupeři, který Argentinu porazil ve finále MS.

Je nám líto, video expirovalo.
Martino jde trénovat Argentinu

Martina nečeká první angažmá na reprezentační úrovni - v letech 2006 až 2011 trénoval Paraguay, kterou dovedl do čtvrtfinále světového šampionátu a finále mistrovství Jižní Ameriky. Za sebou má mimo jiné také působení v Newell's Old Boys, Libertadu, Colónu a Cerro Porteňu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy