Následuje
SP skeletonistů v Lake Placid

Bývalý kouč Barcelony Martino povede Argentinu

Buenos Aires - Novým trenérem fotbalistů Argentiny se podle očekávání stal Gerardo Martino. Bývalý kouč Barcelony nahradil Alejandra Sabellu, kterému po nedávném mistrovství světa, kde s týmem postoupil až do finále, skončila smlouva.

Gerardo Martino
zdroj: ČTK/AP

Jednapadesátiletý Martino, jenž podle agentury Reuters podepsal smlouvu do roku 2018, byl bez angažmá od května, kdy odstoupil v Barceloně. Pod jeho vedením katalánský celek prožil po šesti letech první sezonu bez zisku velké trofeje.

Martino se u argentinské reprezentace opět potká s hvězdným Lionelem Messim, kterého vedl v Barceloně. Jeho prvním utkáním ve funkci bude přípravný zápas 3. září v Düsseldorfu s Německem. Působení u národního týmu své rodné země tak odstartuje proti soupeři, který Argentinu porazil ve finále MS.

Martino jde trénovat Argentinu

Martina nečeká první angažmá na reprezentační úrovni - v letech 2006 až 2011 trénoval Paraguay, kterou dovedl do čtvrtfinále světového šampionátu a finále mistrovství Jižní Ameriky. Za sebou má mimo jiné také působení v Newell's Old Boys, Libertadu, Colónu a Cerro Porteňu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy