Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Bývalý fotbalista Sparty Pergl spáchal sebevraždu

V zimě se po letech vrátil hrát do Česka, ale místo klidného fotbalu v divizi jej přemohly osobní problémy. Podle isport.cz bývalý fotbalový obránce Sparty Pavel Pergl spáchal ve čtyřiceti letech sebevraždu. Hrál nyní ve Velké Bíteši, vedení jeho posledního klubu teď požádalo o odložení středečního utkání ve Žďáru nad Sázavou a bylo mu vyhověno.

Pavel Pergl ještě v dresu Sparty
zdroj: Isifa/Lidové noviny

Zprávu potvrdil i trenér druholigového Frýdku-Místku Martin Pulpit. "Je to bohužel pravda, Pavel byl můj velký kamarád. Promiňte, víc o tom nechci mluvit," řekl pro isport.cz.  

Se Spartou získal Pergl dva tituly a zahrál si i v osmifinále Ligy mistrů. Nastupoval také za Blšany, Drnovice a Příbram, v roce 2006 odešel do Drážďan. Pergl si vzal život v Německu, kde nyní žil, a důvodem jsou údajně rodinné a osobní problémy.

"Pavel byl vždycky bojovník, za svůj tým by dal všechno, riskoval pro něj i svoje zdraví. Uměl rány rozdat i přijmout. Ale vždycky si všechno vyřešil na hřišti a nikdy pak nefňukal," přinesl idnes.cz hlas Jiřího Kotrby, který Pergla trénoval v Příbrami i ve Spartě. 

Sebevraždou loni skončil život dalších dvou předních českých fotbalistů. V dubnu zemřel František Rajtoral, v květnu jeho někdejší spoluhráč z plzeňské obrany David Bystroň.

Zdroj
ČT sport, iSport

Hlavní zprávy