Následuje
Bohumír Zeman

Byla to totální katastrofa. Chybí nám lídr, popsal debakl s Ruskem Jankto

Nevěřícně sledoval, co se to na hřišti děje. A když po utkání v Rusku, které národní tým prohrál vysoko 1:5, měl hodnotit dění na hřišti, nehledal Jakub Jankto výmluvy. Podle mladého záložníka byl výkon úplná tragédie. Týmu chybí lídr a ukazuje se, že současná generace nemá sílu, aby konkurovala nejlepším.

Jakub Jankto
zdroj: ČTK autor: Šváb David

"Musíme se omluvit všem českým fanouškům. Jestli to s Ukrajinou byla katastrofa, tak tentokrát totální katastrofa," řekl Jankto.

"Vůbec jsme se nepoučili ze zápasu s Ukrajinou, zase jsme dělali školácké chyby. Akorát Ukrajina je nepotrestala, Rusko ano. Naprosto zasloužená prohra. Ty chyby děláme pořád, v Rostově ještě větší. Bylo jich třeba deset nebo dvanáct, to nejde dělat. Možná v lize to někdo nepotrestá, ale na mezinárodní úrovni ano," doplnil záložník Sampdorie Janov.

Český celek prohrával už v poločase 0:3 a Jankto cítil naprostou bezmoc. "Když jsme dostali tři góly, měli jsme hlavy dole. Chyběl tam nějaký lídr. Nikdo nic neříkal, všichni jsme ticho, hodní. Když uděláme chybu, musíme se na tom hřišti seřvat. Prostě něco na tom hřišti udělat, jezdit po zadku. Ale dnes tam nebylo fakt nic," uvedl Jankto.

Národní celek zažívá velký ústup. "Poslední roky se nám bohužel nedaří. Máme celkem mladý kádr. Když vypadnou Vláďa Darida, Mára Suchý, Bořek Dočkal, to jsou lídři, kteří chybějí. Budeme asi muset čekat na mladé hráče, kteří se zvednou. Čekat na další generaci, abychom mohli něco uhrát, protože poslední roky bohužel hrajeme špatně a je to opakované," řekl Jankto.

"Těch úderů je hodně, ale musíme zvednout hlavy. Pokusit se něco udělat v Lize národů, pořád se tam dá něco uhrát. Chyby se opakují, dělali jsme je i v kvalifikaci. Musíme s tím něco udělat. Musíme jít do dalšího zápasu z naprosto zabezpečené obrany, jako jsme hráli třeba proti Německu," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy